Serbia rozpoczęła od spacerku. Nie tylko ona sprawiła lanie rywalom

Reprezentacja Serbii wygrała 3:0 ze Szwajcarią w pierwszym meczu mistrzostw Europy siatkarzy. W trzech setach rozprawili się z przeciwnikami również Portugalia oraz Finlandia.

reprezentacja Serbii WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: reprezentacja Serbii
Serbia chce ponownie był wiodącą siłą siatkarską na kontynencie. Pierwszym sprawdzianem dla zespołu z Bałkanów był mecz ze Szwajcarią, który miał być przetarciem przed poważniejszymi wyzwaniami. Serbia zwyciężyła 3:0 i w ani jednym secie nie pozwoliła rywalom na przebicie się przez granicę 20 punktów.

Portugalia rozprawiła się w trzech setach z Rumunią. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego rozpoczęła mecz energicznie, a kiedy znalazła słabe punkty przeciwnika, potrafiła je wykorzystać. Rumunia tylko w trzecim ostatnim secie przebiła się przez granicę 20 punktów, jednak nie zdołała przedłużyć konfrontacji. Portugalia zaliczyła perfekcyjny start.

Także Finlandia cieszyła się ze zwycięstwa 3:0, a jej przeciwnikiem była Chorwacja. W pierwszym i w drugim secie drużyna z północy Europy zamykała rozgrywkę punktem na 25:19. Trzecia partia była nieco dłuższa, ale także Finlandia okazała się lepsza od zespołu z Bałkanów. Po akcji na 25:22 mogła dopisać sobie w tabeli grupy komplet punktów.

Pojedynek Macedonii Północnej z Danią można było nazwać meczem siatkarskich kopciuszków. Dokonania obu nacji na arenie międzynarodowej są bardzo skromne. Wygrana w bezpośrednim starciu wydawała się być przepustką do walki o awans do fazy pucharowej. Macedonia Północna zwyciężyła z niedoświadczonym rywalem 3:1.