Puchar Ligi: gol Przemysława Płachety i awans Norwich City

Niemal rok trwała przerwa w grze Przemysława Płachety, ale po powrocie Polak od razu wypracował wysoką formę. We wtorek zapewnił swojemu Norwich City awans do kolejnej rundy Pucharu Ligi Angielskiej.

Szymon Mierzyński
Przemysław Płacheta z ukochaną Instagram / oficjalny profil / Przemysław Płacheta z ukochaną
"Kanarki" pokonały na wyjeździe Bristol City 1:0, a reprezentant naszego kraju trafił do siatki w 49. minucie i ta bramka zdecydowała o losach spotkania.

Przemysław Płacheta wrócił do gry dopiero w lipcu po tym jak w ubiegłym roku doznał pęknięcia kości piszczelowej i z powodu tej poważnej kontuzji pauzował aż 10 miesięcy.

We wtorek Polak przebywał na boisku do 85. minuty, potem zastąpił go Christian Fassnacht.

W obecnym sezonie 25-letni skrzydłowy zagrał już w trzech meczach "Kanarków". W sumie ma na koncie 1 gola oraz 1 asystę.

Norwich City awansowało do 1/16 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Na tym etapie do gry wejdą już wszystkie najlepsze ekipy Premier League.

W trwającej rundzie zwolnione z rywalizacji były: Manchester City, Arsenal FC, Manchester United, Newcastle United, Liverpool FC, Brighton and Hove Albion, Aston Villa oraz West Ham United. Cała ósemka reprezentuje Anglię w europejskich pucharach.

Bristol City - Norwich City 0:1 (0:0)
0:1 - Przemysław Płacheta 49'

Czy Przemysław Płacheta wróci w tym roku do reprezentacji Polski?