Inter Mediolan udzielił lekcji beniaminkowi Serie A

Druga wygrana Nerazzurrich w drugim meczu sezonu w Serie A. Inter Mediolan zdobył już w pierwszej połowie gole na miarę zwycięstwa 2:0 z Cagliari Calcio.

Mecz Serie A: Cagliari Calcio - Inter Mediolan PAP/EPA / Fabio Murru / Mecz Serie A: Cagliari Calcio - Inter Mediolan
Na początku sezonu w lidze włoskiej dobrze wygląda AC Milan. Za Rossonerimi dwa zwycięstwa, sześć strzelonych goli i jedna stracona bramka. Inter nie zamierza odpuszczać lokalnemu przeciwnikowi i wybrał się na Sardynię po drugi komplet punktów. Na inaugurację pokonał 2:0 Monzę w małych derbach Lombardii.

Nerazzurri ruszyli do ataku na bramkę beniaminka. Pierwsza szansa na gola jeszcze nie została wykorzystana, ponieważ piłka po dalekim wrzucie z autu Denzela Dumfriesa i strzale Lautaro Martineza odbiła się od słupka. Bramka na 1:0 dla Interu padła w 21. minucie, kiedy to Denzel Dumfries pokonał Borisa Radunovicia po przytomnym podaniu Marcusa Thurama.

W 30. minucie Lautaro Martinez dołożył gola na 2:0. Po podaniu Federico Dimarco miał co prawda bliżej siebie pięciu przeciwników niż jednego kompana, ale nie zrobił z tego problemu i wypracował sobie miejsce do pokonania sprytnym strzałem Borisa Radunovicia.

W drugiej połowie wynik nie zmienił się. Najlepszą szansę na to miał Hakan Calhanoglu, ale kopnięta przez niego piłka zatrzymała się na słupku Cagliari. Drużyna z Sardynii sprawdziła Yanna Sommera dwoma strzałami i nie pozbawiła Szwajcara czystego konta. Bramkarz Interu zatrzymał próby Tommaso Augello i Paulo Azziego.

Cagliari Calcio - Inter Mediolan 0:2 (0:2)
0:1 - Denzel Dumfries 21'
0:2 - Lautaro Martinez 30'

Cagliari: Boris Radunović - Gabriele Zappa (86' Eldor Szomurodow), Alberto Dossena, Adam Obert, Tommaso Augello - Nahitan Nandez, Antoine Makoumbou, Ibrahim Sulemana (85' Alessandro Deiola), Jakub Jankto (60' Paulo Azzi) - Leonardo Pavoletti (35' Zito Luvumbo), Gaetano Oristanio

Inter: Yann Sommer - Matteo Darmian, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni - Denzel Dumfries (71' Juan Cuadrado), Nicolo Barella (71' Davide Frattesi), Hakan Calhanohlu, Henrich Mchitarjan (82' Stefano Sensi), Federico Dimarco (71' Carlos Augusto) - Marcus Thuram (77' Marko Arnautović), Lautaro Martinez

Żółta kartka: Luvumbo (Cagliari) oraz Mchitarjan (Inter)

Sędzia: Michael Fabbri