Szalone Atletico Madryt! Getafe z pierwszym golem w sezonie

Dopiero w trzecim meczu sezonu La Ligi piłkarze Getafe zdobyli premierowego gola. W końcówce potyczki z Deportivo Alaves Borja Mayoral wykorzystał rzut karny i gospodarze zwyciężyli 1:0. Atletico Madryt 7:0 rozgromiło Rayo Vallecano.

Michał Piegza
Borja Mayoral PAP/EPA / EPA/Fernando Alvarado / Na zdjęciu: Borja Mayoral
Cel uświęca środki. Z takiego założenia w 1. kolejce wyszli piłkarze Getafe CF, którzy łapali się różnych sposobów w potyczce z Barceloną, ale dowieźli bezbramkowy remis do końca.

W 2. serii Getafe przegrało na wyjeździe z Gironą 0:3. Okazją na przełamanie miał być mecz z beniaminkiem Deportivo Alaves, które w rozgrywkach do tej pory raz wygrało.

W meczu długo wiele wskazywało na to, że gole nie padną. Tak było do 86. minuty. Chwilę wcześniej, po analizie VAR, sędzia podyktował rzut karny za faul Abdelkebira Abqara.

Do piłki podszedł Borja Mayoral i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza beniaminka. Goście szukali wyrównania, do 2. połowy arbiter doliczył dziesięć minut, ale wynik gry nie uległ zmianie.

W drugim poniedziałkowym meczu Atletico rozbiło na wyjeździe Rayo Vallecano 7:0.

Getafe CF - Deportivo Alaves 1:0 (0:0)
1:0 - Borja Mayoral (k.) 86'

Rayo Vallecano - Atletico Madryt 0:7 (0:3)
0:1 - Griezmann 2'
0:2 - Depay 16'
0:3 - Molina 36'
0:4 - Morata 74'
0:5 - Correa 79'