Beniaminek Serie A sprawił zimny prysznic pucharowiczowi

Frosinone Calcio szybko wyciągnęło wnioski z porażki z Napoli. W drugim meczu po awansie do Serie A pokonało 2:1 Atalantę. Epizodyczny występ zaliczył Przemysław Szymiński, który pomógł utrzymać wynik w końcówce spotkania.

Mecz Serie A: Frosinone Calcio - Atalanta BC PAP/EPA / Federico Proietti / Mecz Serie A: Frosinone Calcio - Atalanta BC
Frosinone dostało częściowo nagrodę, a częściowo karę w postaci meczu z mistrzem Włoch na inaugurację sezonu. Beniaminek zaprezentował się przyzwoicie, nawet prowadził, ale ostatecznie poniósł porażkę 1:3 z Napoli. W drugim spotkaniu Frosinone zagrało z innym zespołem doświadczonym w europejskich pucharach - Atalantą.

Gospodarze kompletnie zaskoczyli zawodników z Bergamo swoimi atakami w pierwszej połowie. W 5. minucie Abdou Harroui wbiegł bezkarnie z drugiej linii w pole karne Atalanty i pokonał Juana Musso strzałem z kilkunastu metrów. Bramka na 2:0 w 24. minucie padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, które wykorzystał Illario Monterisi.

Atalanta ruszyła do odrabiania strat po przerwie, a golem kontaktowym w 56. minucie podniosła temperaturę meczu. Duvan Zapata dostał podanie od Edersona, po czym w swoim stylu obrócił się z piłką w polu karnym i zaskoczył bramkarza Frosinone. Ekipa z Bergamo miała jeszcze ponad dwa kwadranse na dogonienie beniaminka, ale nie wykorzystała tego czasu.

Od 82. minuty we Frosinone pokazał się Przemysław Szymiński, który był zmiennikiem strzelca pierwszego gola Abdou Harrouiego. W rozgrywanym równolegle meczu Monzy z Empoli nie zagrali natomiast Sebastian Walukiewicz oraz Bartosz Bereszyński. Obaj obejrzeli z ławki rezerwowych porażkę Empoli 0:2 z powodu dwóch strzałów Andrei Colpaniego.