Premier League: bez niespodzianki w meczu Tottenhamu Hotspur z AFC Bournemouth

W spotkaniu 3. kolejki rozgrywek Premier League 2023/2024, zespół Tottenhamu Hotspur pokonał na wyjeździe ekipę AFC Bournemouth 2:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze Tottenhamu Hotspur Newspix / John Patrick Fletcher / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur
Tottenham przystępował do sobotniego starcia z AFC w roli zdecydowanego faworyta i już w 17. minucie wyszedł na prowadzenie. Wówczas Pape Matar Sarr zagrał znakomite, prostopadłe podanie do Jamesa Maddisona, a ten posłał piłkę do siatki obok wychodzącego z bramki Neto.

Podopieczni Ange Postecoglou nie zamierzali zwalniać tempa, mieli przewagę optyczną i dążyli do strzelenia drugiego gola.

Jednakże futbolówka po uderzeniach w wykonaniu aktywnego Richarlisona nie znalazła drugi do bramki i wynik na tablicy świetlnej przed przerwą już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Koguty starały się przede wszystkim kontrolować boiskowe wydarzenia i czekały na swoją szansę na zdobycie bramki, która nadeszła w 63. minucie konfrontacji. Wtedy to trafieniem popisał się Dejan Kulusevski, zaś asystował mu 20-letni Destiny Udogie. Jak się później okazało reprezentant Szwecji ustalił wynik tej potyczki.

Premier League, 3. kolejka:

AFC Bournemouth - Tottenham Hotspur 0:2 (0:1) 0:1 - James Maddison 17' 0:2 - Dejan Kulusevski 63'