Rozczarowania w Olsztynie. Trzeci mecz, trzeci zawód Stomilu

Stomil Olsztyn jest po pięciu kolejkach w strefie spadkowej II ligi. W trzech meczach na własnym stadionie zdobył tylko punkt. Tym razem zespół z Warmii przegrał u siebie 0:1 z ŁKS-em II Łódź.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Stomil odpadł z walki o awans dopiero w ostatnim meczu poprzedniego sezonu. Klub z Warmii przegrał z Motorem Lublin w finale baraży. Latem zespół rozstał się z trenerem Szymonem Grabowskim, który przeniósł się do Lechii Gdańsk, a jego następcą został Patryk Czubak. Na razie nie wiedzie mu się dobrze na szczeblu centralnym - olsztynianie rozczarowują głównie w roli gospodarzy.

W niedzielę Stomil przegrał 0:1 z ŁKS-em II Łódź. Jedyna bramka padła w 64. minucie po strzale Mikołaja Lipienia, który poradził sobie z Łukaszem Jakubowskim w sytuacji sam na sam. Dobrych szans pod bramką rezerw ŁKS-u nie wykorzystali Karol Żwir czy Yudai Shinonaga. Stomil będzie przygotowywać się do kolejnego meczu już z zamiarem opuszczenia strefy spadkowej.

We Wronkach doszło do starcia dwóch zespołów z dolnej połowy tabeli. Lech II Poznań odniósł jedno zwycięstwo we wcześniejszych czterech kolejkach, a Skra Częstochowa dwa. Drugi zespół Kolejorza jeszcze nie zapunktował u siebie, a jego przeciwnik na wyjeździe.

Obie niekorzystne serie zostały przerwane, ponieważ konfrontacja zakończyła się wynikiem 1:1. Na gola trzeba było długo poczekać. Lech II Poznań zdobył zaliczkę w 72. minucie uderzeniem Kornela Lismana, który sam odzyskał piłkę na połowie przeciwnika. Drużyna z Wielkopolski nie nacieszyła się długo prowadzeniem. Po 10 minutach Skra ripostowała golem na 1:1 Piotra Noconia.

5. kolejka II ligi:

Stomil Olsztyn - ŁKS II Łódź 0:1 (0:0)
0:1 - Mikołaj Lipień 64'

Lech II Poznań - Skra Częstochowa 1:1 (0:0)
1:0 - Kornel Lisman 72'
1:1 - Piotr Nocoń 82'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?