Znalazł się mocny na lidera Fortuna I ligi. Miedź nie zmarnowała okazji

GKS Tychy poniósł porażkę w Fortuna I lidze po serii czterech wygranych. Podopieczni Dariusza Banasika zostali pokonani 0:2 przez Arkę Gdynia. Na pierwsze miejsce w tabeli wskoczyła Miedź Legnica dzięki wygranej 2:1 ze Stalą Rzeszów.

piłkarze GKS-u Tychy WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Tychy
GKS Tychy był jedynym pierwszoligowcem, który zdobył komplet 12 punktach w czterech kolejkach otwierających sezon. Trzy mecze rozegrał na wyjazdach, a w domowej inauguracji zwyciężył z Wisłą Kraków. GKS wybrał się w kolejną podróż do Gdyni, a Arka dopiero w poprzedniej kolejce odniosła pierwszą wygraną w sezonie i pod wodzą trenera Wojciecha Łobodzińskiego.

W niedzielę passa tyszan została przerwana. Arka zapewniła sobie zwycięstwo 2:0 strzałami po przerwie, a jednego z goli zdobył Karol Czubak, najlepszy napastnik poprzedniego sezonu. GKS tracił bramki w dziesięciu, ponieważ już w 37. minucie Dominik Połap zobaczył czerwoną kartkę za odepchnięcie chłopca od podawania piłek. Na trybunach wylądował rozgorączkowany z powodu decyzji sędziego trener Dariusz Banasik.

Miedź Legnica wystartowała pozytywnie po spadku z PKO Ekstraklasy i po poprzedniej kolejce była na drugim miejscu premiowanym awansem. Do spotkania ze Stalą Rzeszów przystąpiła w roli faworyta, ponieważ ta pod wodzą nowego trenera Marka Zuba zdobyła tylko punkt w czterech kolejkach. Wygrana 2:1 pozwoliła Miedzi wyprzedzić GKS Tychy i zostać nowym liderem.

Legniczanie zapewnili sobie zdobycie kompletu punktów w pierwszej połowie. Już w 4. minucie zdobyli gola na 1:0, a jego strzelcem był znany na Podkarpaciu Kamil Antonik. Drugie trafienie dorzucił Ruben Hoogenhout i sytuacja Stali zrobiła się bardzo nieprzyjemna. Rzeszowianom udało się tylko złapać kontakt z Miedzią i przegrali 1:2. To ich czwarta przegrana w sezonie.