Polacy z pierwszym zwycięstwem w Arabii Saudyjskiej

Czesław Michniewicz i Grzegorz Krychowiak mają powody do radości. Ich Abha pokonała 1:0 (0:0) Al-Raed w meczu 2. kolejki Saudi Pro League.

Kuba Cimoszko
Grzegorz Krychowiak i Czesław Michniewicz(z przodu) Getty Images / Sebastian Frej/MB Media / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak i Czesław Michniewicz.(z przodu)
Nieco ponad 30 proc. posiadania piłki, niemal dwukrotnie mniejsza liczba strzałów na bramkę rywala i tylko nieco ponad 200 podań.

Drużyny prowadzone przez trenera Czesława Michniewicza przyzwyczaiły już do gry niezbyt efektownej, ale często efektywnej. Nie inaczej było w przypadku Abha Club w meczu przeciwko Al-Raed.

Wspomniane na wstępie statystyki nie przeszkodziły drużynie polskiego szkoleniowca i Grzegorza Krychowiaka w zdobyciu pierwszych punktów w sezonie 2023/24 Saudi Pro League. Co więcej udało się zainkasować ich komplet!

O zwycięstwie Abhy z Al-Raed przesądziła akcja z 57. minuty gry. Wówczas wprowadzony do gry po przerwie Omar Al Ruwaili wykorzystał dogranie Francoisa Kamano.

Warto zauważyć, że spory udział w zwycięstwie Abhy miał Krychowiak. Zagrał bowiem pełny mecz, kilkukrotnie był faulowany przez przeciwników, a także wyróżnił się groźnym celnym strzałem w pierwszej połowie i kilkoma akcjami w defensywie po zmianie stron.

Arabski klub na inaugurację sezonu SPL przegrał (1:3) z Al-Hilal, który jest jednym z głównych faworytów do mistrzostwa. Już w piątek 25 sierpnia zmierzy się natomiast z Al-Taaewoun.

Abha Club - Al Raed 1:0 (0:0)
1:0 - Omar Al Ruwaili 57'