Lech Poznań poznał kolejnego rywala

Nie było niespodzianki. Rywalem Lecha Poznań w III rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy będzie Spartak Trnawa, który pokonał łotewską Audę 4:1. W pierwszym meczu padł remis 1:1.

Michał Piegza
Mikael Ishak WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Mikael Ishak
Piłkarze Lecha Poznań już wiedzą z kim zagrają w przypadku do III rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy.

W II rundzie w pierwszym meczu łotewska Auda zremisowała ze Spartakiem Trnawa 1:1. Słowacka drużyna przez większą część meczu grała w osłabieniu i nie dała rady dowieźć do końca skromnego prowadzenia.

W rewanżu wątpliwości nie było. Goście przez niewiele ponad dwa kwadranse mogli się łudzić, iż są w stanie wyeliminować słowacki zespół. Później worek z bramkami został rozerwany.

Strzelanie w 36. minucie rozpoczął, znany z gry w Zagłębiu Lubin, Erik Daniel. Chwilę później na 2:0 trafił Marco Djuricin. Strzelanie w premierowej odsłonie zakończył Lukas Stetina.

Po zmianie stron na kolejnego gola dla miejscowych trzeba było czekać do 75. minuty. Wówczas bramkarza gości pokonał Roman Prochazka, który kilka lat temu bronił barw Górnika Zabrze. Goście honor uratowali w 88. minucie.

Spartak Trnawa - Auda 4:1 (3:0)
1:0 - Daniel 36'
2:0 - Djuricin 38'
3:0 - Stetina 45+1'
4:0 - Prochazka 75'
4:1 - Achol 88'

W pierwszym meczu: 1:1.

Awans: Spartak Trnawa.