Puchacz po raz pierwszy w nowych barwach. Porażka w debiucie

Tymoteusz Puchacz wszedł na boisko w drugiej połowie i po chwili jego zespół doprowadził do wyrównania. Ostatecznie FC Kaiserslautern przegrało 1:2 z FC St. Pauli.

Rafał Szymański
Tomasz Kędziora (z lewej) i Tymoteusz Puchacz WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Tomasz Kędziora (z lewej) i Tymoteusz Puchacz
12-krotny reprezentant Polski kolejny raz został wypożyczony z Unionu Berlin. Po epizodach w Trabzonsporze i Panathinaikosie Ateny, Tymoteusz Puchacz zdecydował się na przeprowadzkę do FC Kaiserslautern.

Lewy wahadłowy rozpoczął sobotnie spotkanie z FC St. Pauli wśród rezerwowych. Przyjezdni objęli prowadzenie nad drużyną polskiego piłkarza kilka minut po zmianie stron za sprawą Eliasa Saada.

W defensywie nie najlepiej spisywał się Hendrick Zuck, który został zmieniony po 61 minutach rywalizacji. W związku z tym trener Dirk Schuster dał zadebiutować w nowych barwach Puchaczowi.

Pięć minut później Ragnar Ache "szczupakiem" wpakował piłkę do siatki po tym, jak w polu karnym skiksował Kenny Redondo. Kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry Marcel Hartel strzałem z rzutu karnego zapewnił zwycięstwo gościom w pierwszej kolejce 2. Bundesligi.

W kadrze FC St. Pauli zabrakło Adama Dźwigały. Puchacz musi walczyć o miejsce w "jedenastce" FC Kaiserslautern, by zwrócić uwagę selekcjonera Fernando Santosa. 24-latek ostatni występ w narodowych barwach zanotował 14 miesięcy temu.

1.FC Kaiserslautern - FC St. Pauli 1:2 (0:0)
0:1 - Elias Saad 51'
1:1 - Ragnar Ache 66'
1:2 - Marcel Hartel (k.) 75'