Pierwszy Polak odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów. Faworyt odwrócił los dwumeczu

New Saints FC, których piłkarzem jest Adrian Cieślewicz, nie mieli dużo do powiedzenia w dwumeczu z BK Hacken i odpadli z eliminacji Ligi Mistrzów. W ciekawych okolicznościach awansowali Sheriff Tyraspol oraz HNK Zrinjski Mostar.

Mecz eliminacji LM: New Saints FC - BK Hacken Instagram / New Saints FC / Mecz eliminacji LM: New Saints FC - BK Hacken
W grze o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów pozostaje Raków Częstochowa. W rewanżu z Florą Tallinn powiększył przewagę zdobytą tydzień temu na własnym stadionie i po zwycięstwie 3:0 w Estonii czeka na następnego przeciwnika. Wyłoni go dwumecz Karabachu Agdam z Lincoln Red Imps, który zostanie dokończony w środę.

Odpadli New Saints FC z Adrianem Cieślewiczem. Polak wszedł na boisko w 73. minucie rewanżu za Jordana Williamsa, ale było już późno na zdziałanie czegoś przełomowego. BK Hacken wygrał pierwszy mecz w Szwecji 3:1, a w rewanżu zdobył jeszcze jednego gola zaliczki. Już po wejściu Cieślewicza piłkarze BK Hacken potwierdzili awans trafieniem na 2:0.

Sheriff Tyraspol odwrócił los dwumeczu z Farulem Constanta, który przygotowywał się do sezonu na zgrupowaniu w Polsce. Niespodziewany mistrz Rumunii wybrał się do Naddniestrza z golem zaliczki, ale stracił ją po strzale Amine'a Talala, który po profesorsku poradził sobie z bramkarzem. Sheriff rozstrzygnął rywalizację w pierwszej połowie dogrywki, w której doprowadził do wyniku 3:0 uderzeniami Jerome'a Ngoma i Petera Ademo.

Specyficzny przebieg miała rywalizacja północnomacedońskiego FK Struga z litewskim Żalgirisem Wilno. Przez 166 minut obu zespołom nie udało się zdobyć bramki, po czym padły trzy gole zanim minęła druga połowa rewanżu. FK Struga zdobył prowadzenie strzałem z rzutu karnego Besarta Ibraimiego, ale nacieszył się tym przez dwie minuty. Rozdrażniony Żalgiris wyrównał niczym express, po czym poszedł za ciosem i zadał decydujący cios na 2:1.

Do konkursu rzutów karnych doszło w Bośni i Hercegowinie. W rewanżu HNK Zrinjski Mostar z Urartu Erywań dużo się działo, a klub z Armenii dwukrotnie wracał z dalekiej podróży. Gola na 2:1, oznaczającego dogrywkę, zdobyła w czasie doliczonym do drugiej połowy. Z kolei gola na 3:2, który doprowadził do jedenastek, strzeliła w minutach doliczonych do pierwszej części dogrywki. HNK okazał się lepszy z rzutach karnych.