Raków rozpoczął marsz. Sprawdź, kiedy rozegra rewanżowe spotkanie

Raków Częstochowa pokonał w pierwszym meczu eliminacji do Ligi Mistrzów Florę Tallinn 1:0. Ze skromną zaliczką mistrz Polski uda się do Estonii na rewanżowe spotkanie. Sprawdź, kiedy do niego dojdzie.

Jakub Fordon
Markkus Seppik (z lewej) i Fabian Piasecki (z prawej) PAP / Waldemar Deska / Na zdjęciu: Markkus Seppik (z lewej) i Fabian Piasecki (z prawej)
Na wtorek, 11 lipca zaplanowano pierwsze spotkanie Rakowa Częstochowa w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Rywalem mistrza Polski była najlepsza estońska drużyna w minionym sezonie, Flora Tallinn.

Po bezbarwnej pierwszej połowie meczu w drugiej Raków szybko wyszedł na prowadzenie. W 54. minucie bramkę dla częstochowian zdobył Władysław Koczerhin. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w tym spotkaniu.

Tym samym z zaliczką jednej bramki mistrz Polski pojedzie do Tallinna na rewanżowe spotkanie. A to odbędzie się już za tydzień, 18 lipca o godzinie 19:00. Wówczas dowiemy się, czy Raków zamelduje się w 2. rundzie eliminacji.

Bardzo dobrą informację przekazał TVP Sport. To właśnie na tej antenie będzie można oglądać mecz częstochowian w Estonii. Ponadto stream online dostępny będzie na stronie internetowej sport.tvp.pl, a także w aplikacji mobilnej.

Jeżeli Raków przejdzie Florę, to w kolejnej rundzie najprawdopodobniej spotka się z Karabachem Agdam. Azerski zespół w pierwszym meczu pokonał Lincoln Red Imps 2:1 na wyjeździe i jest o krok od awansu do dalszego etapu rozgrywek.

Czy Raków Częstochowa awansuje do kolejnej fazy eliminacji Ligi Mistrzów?