Przygotowania do Ligi Mistrzów trwają. Raków Częstochowa rozegrał kolejny sparing

Raków Częstochowa ma już za sobą próbę generalną przed nadchodzącymi meczami o stawkę. W środę zespół Dawida Szwargi wygrał z Universitateą Cluj 2:1.

Mateusz Byczkowski
piłkarze Rakowa Częstochowa WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
Raków Częstochowa już wkrótce rozpocznie walkę w eliminacjach do Ligi Mistrzów. W pierwszej rundzie mistrz Polski zmierzy się z Florą Tallinn. To jednak nie koniec emocji w najbliższym czasie, ponieważ przed rewanżowym meczem czeka go jeszcze starcie o Superpuchar Polski przeciwko Legii Warszawa.

Podopieczni Dawida Szwargi w ostatnich dniach przygotowywali się do sezonu na zgrupowaniu w Austrii. Rozegrali sparingi z Puszczą Niepołomice (4:0) oraz Slavią Praga (1:2). Pierwszy z nich miał fatalne skutki - Ivi Lopez zerwał więzadło krzyżowe w kolanie (więcej TUTAJ).

Na szczęście w środę kibice Rakowa Częstochowa mogli się uśmiechnąć, ponieważ ich zawodnicy wygrali drugie starcie towarzyskie. Tym razem mistrz Polski pokonał rumuńską Universitateę Cluj 2:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej odsłonie spotkania.

Wynik meczu otworzył Deian Sorescu już w siódmej minucie. Niespełna pół godziny później do wyrównania doprowadzili rywale, a konkretnie Ianis Stoica. Jeszcze przed przerwą zespół Dawida Szwargi na prowadzenie wyprowadził Fabian Piasecki.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie Rakowa w eliminacjach do Ligi Mistrzów przeciwko Florze Tallinn odbędzie się we wtorek (11 lipca) w Częstochowie. Rewanż na terenie przeciwnika jest zaplanowany tydzień później.

Raków Częstochowa - Universitatea Cluj 2:1 (2:1)
1:0 - Deian Sorescu 7'
1:1 - Ianis Stoica 34'
2:1 - Fabian Piasecki 40'