Bandycki atak bramkarza. Potężna awantura po meczu!

Do skandalicznych wydarzeń doszło po meczu fazy grupowej Copa Sudamericana, w którym Universitario de Deportes podejmowało Gimnasia La Plata (1:0). Zawodnikom obu ekip puściły nerwy. Te obrazki mrożą krew w żyłach.

Mateusz Kozanecki
bójka po meczu Copa Sudamericana Twitter / Charla Tactica Peru / Na zdjęciu: bójka po meczu Copa Sudamericana
Dobiegła końca faza grupowa w rozgrywkach Copa Sudamericana. W ostatniej kolejce doszło do wydarzeń, które cieniem położyły się na sportowe wydarzenia.

Peruwiańskie Universitario de Deportes podejmowało argentyński klub Gimnasia La Plata. Jedyną bramkę strzelił w 40. minucie Piero Aldair Quispe Cordova.

Trafienie 21-latka dało klubowi z Peru awans do 1/16 finału. Goście kończyli mecz w dziewiątkę, po tym jak czerwone kartki dostali Ignacio Miramon i Franco Torres (łącznie pokazano aż dziesięć kartek).

Gdy sędzia Esteban Ostojich zakończył spotkanie, zawodnicy gości zgromadzili się wokół niego. Wtedy nie zanosiło się jeszcze na eskalację konfliktu.

Później pomiędzy graczami obu zespołów rozpoczęły się przepychanki. Do najbardziej brutalnych scen doszło na środku boiska.

Bramkarz peruwiańskiej drużyny Jose Carvallo rozpędził się i kopnął w plecy Agustina Ramireza. Zamieszanie trwało przez kilka minut. Gdy piłkarze gości próbowali zejść do szatni, zaatakowali ich kibice.

Należy spodziewać się, że zawodnicy i kibice zamieszani w całe zdarzenie zostaną ukarani.