Igrzyska Europejskie. Polska rozbita przez Hiszpanię w piłce nożnej plażowej

W swoim drugim meczu na Igrzyskach Europejskich reprezentacja Polski przegrała 1:6 z Hiszpanią. Przed biało-czerwonymi jeszcze jedno spotkanie w fazie grupowej. I będzie ono zdecydowanie najtrudniejsze.

Tomasz Galiński
Daniel Baran Materiały prasowe / Na zdjęciu: Daniel Baran
Pierwszego dnia było lekko, łatwo i przyjemnie, bo reprezentacja Polski w piłce nożnej plażowej pokonała Azerbejdżan 7:2, notując tym samym udany start w Igrzyskach Europejskich. Druga grupowa przeszkoda okazała się znacznie trudniejsza. Biało-czerwoni stoczyli bój z Hiszpanią.

Trudny choćby z tego powodu, że już w 3. minucie było 0:2. Hiszpanie szybko zabrali się do pracy, w okienko przymierzył Oliver Jose, a po kilkudziesięciu sekundach biało-czerwoni dali się zaskoczyć po wyrzucie piłki z autu, gdy płasko uderzył Mayor Antonio.

Polacy? Było parę niecelnych uderzeń z przewrotki, raz Hiszpanów uratowała poprzeczka, a w jednej sytuacji Patryk Pietrasiak strzelił głową z kilku metrów prosto w bramkarza.

W drugiej tercji bezpośrednio z rzutu wolnego przymierzył Daniel Baran i zrobiło się 1:2, ale odpowiedź rywali była natychmiastowa i ci po raz kolejny odskoczyli na dwie bramki przewagi. Z kolei w ostatnich sekundach drugiej odsłony spotkania z rzutu wolnego uderzył David Ardil i Filip Gac nie był w stanie skutecznie interweniować.

Ale Hiszpanom wciąż było mało. Na początku trzeciej tercji pięknie ze wznowienia strzelił Jose Arias. Ostatecznie stanęło na sześciu straconych golach przez biało-czerwonych. Polacy nie byli w stanie w żadnym momencie odpowiedzieć na bardzo dobrą postawę rywala.

Po dwóch kolejkach Portugalia jest na prowadzeniu w grupie z kompletem punktów, Polska i Hiszpania mają po trzy punkty, a Azerbejdżan wciąż pozostaje z zerowym dorobkiem. Tymczasem w grupie do rozegrania został jeszcze jeden mecz. Prawdopodobnie najtrudniejszy, bo ze wspomnianą Portugalią, która wygrała Igrzyska cztery lata temu.

Polska - Hiszpania 1:6 (0:2, 1:4)
0:1 Jose Oliver 2'
0:2 Antonio Mayor 3'
1:2 Daniel Baran 18'
1:3 Miguel Santiso 18'
1:4 David Ardil 23'
1:5 Jose Arias 25'
1:6 Jose Oliver 29'