Boniek bezlitosny dla Santosa. "Nie wie, co ma grać"

Nie milkną echa kompromitującej porażki reprezentacji Polski w starciu z Mołdawią (2:3). Na kanale "Prawda Futbolu" mocną opinię wygłosił Zbigniew Boniek, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Mateusz Domański
Zbigniew Boniek ostro wypowiedział się nt Fernando Santosa WP SportoweFakty / PAP / Zbigniew Boniek ostro wypowiedział się nt. Fernando Santosa
Nie tak miało być, nie tak to miało wyglądać. Reprezentacja Polski sensacyjnie uległa Mołdawii w trakcie meczu eliminacji do Euro 2024. Gospodarze triumfowali 3:2, choć do przerwy na prowadzeniu znajdowali się Biało-Czerwoni (2:0).

Po tym blamażu uwaga komentujących skupiła się między innymi na Fernando Santosie. Dosadnie na temat selekcjonera Polaków wypowiedział się Zbigniew Boniek.

- Mam wrażenie, że komunikacja z trenerem musi stać na słabym poziomie. Jak go kilka razy pokazali, to wydawało się, że się zastanawia: po co ja tu przyszedłem? Był totalnie załamany. Nie chcę go grillować, bo uważam, że w takim meczu powinien podać skład i powiedzieć: idę na piwo, przyjdę za półtorej godziny i powiecie mi, ile wygraliście. Ale ewidentnie coś nie funkcjonuje. Widać, że trener nie wie, co ma grać, jak ma grać - powiedział były prezes PZPN-u na kanale "Prawda Futbolu".

Odnosząc się do przegranej Biało-Czerwonych w Kiszyniowie, były piłkarz mówił, że "jest to porażka numer jeden w polskiej piłce w ostatnich 45 latach" - Prowadzić 2:0 z Mołdawią i przegrać 2:3, to rzeczywiście trzeba być bohaterami narodowymi - kontynuował.

- Nie wiem, co się stało w przerwie. Nie wiem, czy się czegoś napili. Nie wiem, czy się tak rozluźnili, że doszli do wniosku, że nawet na stojąco potrafią wygrać. Natomiast nie widziałem żadnej reakcji, kiedy coś zaczynało się dziać. Zero. W dwóch meczach przegranych nie dostaliśmy nawet kartki - dodał Boniek.

Po trzech spotkaniach eliminacyjnych Polacy mają na koncie tylko trzy punkty i są czwartą drużyną w swojej grupie. Kolejny mecz zagrają 7 września. Rywalem Biało-Czerwonych będą Wyspy Owcze.

Czy reprezentacja Polski awansuje na Euro 2024?