Mateusz Klich pomógł otworzyć wynik. Zobacz dogranie Polaka [WIDEO]

DC United, w nocy z soboty na niedzielę, pokonało liderujące w tabeli Cincinnati (3:0) i awansowało na pozycję gwarantującą grę w play-offach. Przy pierwszej bramce asystę zaliczył Mateusz Klich.

Bartłomiej Bukowski
Mateusz Klich Getty Images / Jason Mowry/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Znakomicie rozpoczął się mecz z Cincinnati dla D.C. United. Drużyna z Waszyngtonu już w 10. minucie otworzyła wynik. Dogranie Mateusza Klicha na bramkę zamienił Pedro Santos (akcję można obejrzeć poniżej).

To jednak był dopiero początek koncertu drużyny Polaka. Jeszcze przed przerwą kolejne trafienia dołożyli Derrick Williams oraz Cedrick Dajome zapewniając swojej drużynie pewną wygraną 3:0.

DC United tym samym zapewniło sobie 7. wygraną w sezonie i powróciło na miejsce gwarantujące grę w fazy play-off. Cincinnati pozostało natomiast liderem tabeli konferencji wschodniej z przewagą 7 punktów nad New England Revolution.

Dla Mateusza Klicha była to z kolei 5. asysta w trwającym sezonie MLS. Polak ma na koncie także 2 bramki. 33-latek wysłał tym samym kolejny sygnał do selekcjonera reprezentacji Polski. 41-krotny reprezentant naszego kraju po raz ostatni w drużynie narodowej wystąpił 1 czerwca 2022 roku.