Gol Kiwiora, a Cash w pucharach. Uznany klub spadł z Premier League

Jakub Kiwior strzelił pierwszego w karierze gola w Premier League. Drużyna Matty'ego Casha obroniła siódme miejsce w tabeli. Na podium pozostał Manchester United, a Leicester City spadło z elity.

Jakub Kiwior w barwach Arsenalu FC PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Jakub Kiwior w barwach Arsenalu FC
Rywalami Arsenalu byli Wolverhampton Wanderers. Do Londynu wybrała się drużyna z dolnej połowy tabeli, która potrafiła w tym sezonie wygrać w zaledwie 11 meczach. Arsenal zapewnił sobie zwycięstwo 5:0 w pierwszej połowie, w której zdominował Wolves. Po przerwie był polski akcent, ponieważ debiutanckiego gola w Premier League zdobył Jakub Kiwior. Obrońca wykorzystał szczęśliwe lądowanie piłki pod jego nogami po rzucie rożnym.

Manchester City podsumował mistrzowski sezon meczem z Brentford. Gospodarze chcieli wysoko zawiesić poprzeczkę zespołowi Pepa Guardioli, który koncentruje się na finale Ligi Mistrzów, do którego dojdzie 10 czerwca w Stambule. Jedenastce Citizens daleko było do najmocniejszej i przegrała 0:1.

Ciekawie zapowiadało się starcie na Stamford Bridge. Chelsea często reprezentowała Premier League w Lidze Mistrzów w ostatnich latach. Tym razem mogła dać kopniaka na szczęście przeciwnikom z Newcastle United. Oba gole w pierwszej połowie strzelili gracze Newcastle, ale że jeden z nich był samobójczy Kierana Trippiera, to stanęło na remisie 1:1.

Manchester United nie dostarczał kibicom pozytywnych wrażeń na początku meczu z Fulham. Stracił gola, a mogło być jeszcze gorzej. Ekipa z Londynu miała szansę na podwojenie przewagi, ale z rzutu karnego nie trafił Aleksandar Mitrović. Dopiero ta sytuacja przebudziła piłkarzy United, którzy przed zejściem na przerwę wyrównali strzałem Jadona Sancho. Gol Bruno Fernandesa na 2:1 gwarantował zespołowi Erika ten Haga pozostanie na trzecim miejscu w tabeli.

Nietypowy przebieg miała konfrontacja Southampton z Liverpoolem. The Reds zdobyli dwa gole w mniej niż kwadrans, ale następnie zaczęli bronić w ośmieszający sposób. Drużyna Jana Bednarka wbiła zespołowi z Anfield cztery gole z rzędu i znalazła się na prowadzeniu 4:2. The Reds zdążyli przebudzić się przed końcem radosnego meczu i doprowadzili do remisu 4:4.

Aston Villa grała o awans do eliminacji Ligi Konferencji Europy z Brighton, które już wcześniej zapewniło sobie miejsce w Lidze Europy. Drużyna Matty'ego Casha ruszyła energicznie do ataku i zdobyła dwubramkowe prowadzenie uderzeniami Douglasa Luiza oraz Olliego Watkinga. Goście próbowali odrobić stratę, ale skończyło się na golu kontaktowym na 1:2.

Do rozstrzygnięcia pozostała sprawa trzeciego miejsca spadkowego. Everton potrzebował blisko godziny na strzelenie gola na 1:0 Bournemouth. Ostatecznie ekipa z Liverpoolu postawiła na swoim, a najskuteczniejszy w jej szeregach był Abdoulaye Doucoure. Od tego momentu na miejscu spadkowym było Leicester City i tak pozostało.