Jak kończyć sezon, to tak! Zobacz gole Polaków

To był słodko-gorzki koniec rozgrywek dla dwójki Polaków występujących w Bundeslidze. Jakub Kamiński i Marcin Kamiński wpisali się na listę strzelców, ale ich ekipy przegrały swoje mecze.

Mateusz Kozanecki
bramki Jakuba Kamińskiego i Marcina Kamińskiego Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: bramki Jakuba Kamińskiego i Marcina Kamińskiego
Za nami ostatnia kolejka rozgrywek Bundesligi. Rzutem na taśmę po mistrzostwo kraju sięgnął Bayern Monachium, który w ostatniej chwili wyprzedził Borussię Dortmund.

Sporo działo się także na innych stadionach. Walczący o prawo gry w Lidze Konferencji Europy VfL Wolfsburg niespodziewanie przegrał z pewną spadku Herthą Berlin.

Już w drugiej minucie gospodarze strzelili bramkę. Przeprowadzili składną akcje, w której Yannick Gerhardt dograł do Jakuba Kamińskiego i 20-latek pokonał golkipera rywali.

Ostatecznie jednak jego zespół przegrał 1:2. Porażkę z RB Lipsk zaliczyło Schalke 04 Gelsenkirchen, w barwach którego występuje Marcin Kamiński.

W 28. minucie goście wykonywali rzut rożny. Piłka trafiła do Polaka, który strzelił bramkę głową. Mecz zakończył się wynikiem 2:4, a Schalke pożegnało się z najwyższą klasą rozgrywkową.