Lewandowski pędzi po tytuł. Sprawdź klasyfikację strzelców La Liga

Po zdobyciu mistrzostwa FC Barcelona zaliczyła wstydliwą wpadkę przeciwko Realowi Valladolid (1:3). Jedyną bramkę dla "Blaugrany" zdobył lider klasyfikacji strzelców Robert Lewandowski. Polak powiększył przewagę nad Karimem Benzemą.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Diego Souto / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Bez presji nowi mistrzowie Hiszpanii mogli podejść do wtorkowej rywalizacji z Realem Valladolid. Gospodarze w dalszym ciągu nie mogą być pewni utrzymania, zaś ekipa prowadzona przez Xaviego wcześniej zagwarantowała sobie tytuł.

W starciu wyjazdowym FC Barcelona złapała zadyszkę. Real Valladolid wykorzystał słabszą dyspozycję "Blaugrany" i zwyciężył 3:1 przed własną publicznością. Marc-Andre ter Stegen skapitulował po strzałach Andreasa Christensena (gol samobójczy) i Cyle'a Larina, zaś Inaki Pena (który w przerwie zmienił niemieckiego bramkarza) - po uderzeniu Gonzalo Platy.

Robert Lewandowski był wyjątkiem w drużynie FC Barcelony i błysnął formą w samej końcówce. Tym razem napastnik minął bramkarza rywali, po czym wpakował piłkę do siatki. W swoim dorobku aktualnie ma 23 trafienia.

Lewandowski pozostaje liderem klasyfikacji strzelców Primera Division i ma do rozegrania jeszcze dwa mecze ligowe. Zajmujący drugą pozycję w stawce Karim Benzema może pochwalić się 17 zdobytymi bramkami w bieżących rozgrywkach. Warto podkreślić, że Real Madryt z Francuzem w składzie ma zaplanowane jeszcze trzy spotkania.