Hit eWinner II ligi zawiódł. Wicelider przetrwał ataki Motoru

Nie było wielkiego widowiska w Kołobrzegu. Głównie z powodu Kotwicy, która pokazała niewiele ciekawego i szczęśliwie zremisowała 0:0 z Motorem Lublin. Po komplet punktów sięgnął w piątek GKS Jastrzębie.

piłkarze Motoru Lublin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Motoru Lublin
Motor spędzał więcej czasu na połowie przeciwnika. Podopieczni Goncalo Feio wyjechali na mecz w Kołobrzegu już dwa dni wcześniej i wyglądali na naładowanych energią. Rafał Król postraszył Oskara Pogorzelca groźnym strzałem, a kibice lublinian mogli oczami wyobraźni zobaczyć piłkę w bramce.

W 20. minucie była stuprocentowa sytuacja podbramkowa Motoru. Filip Wójcik miał dużo miejsca blisko narożnika pola karnego i wykonał dorzucenie piłki na głowę Rafała Króla. Aktywny gracz gości główkował pod poprzeczkę, ale na linii znakomicie spisał się Oskar Pogorzelec i jego robinsonada skończyła się tylko rzutem rożnym.

Przez dwa kwadranse Kotwica odpowiadała głównie strzałami z dystansu. Dwie próby pokonania Łukasza Budziłka podjął kapitan kołobrzeżan Josip Soljić. Z kolei w 30. minucie Kamil Kort nie przymierzył w okienko bramki Motoru.

W drugiej połowie zamiast goli posypały się żółte kartki. Motor nadal sprawiał wrażenie zespołu bliższego zdobycia prowadzenia. Na początku przedostatniego kwadransa meczu Piotr Ceglarz miał szansę na gola po dośrodkowaniu Filipa Wójcika. Do obrony powrócili kołobrzeżanie i stworzyli mur nie do ominięcia.

Skuteczność nie była atutem Motoru, który miał jeszcze jedną, ogromną szansę na zadanie decydującego ciosu wiceliderowi. Rafał Król nie zdecydował się na oddanie strzału w pierwszym tempie, położył jeszcze przeciwnika w polu karnym, po czym huknął z dogodnej pozycji ponad poprzeczką Oskara Pogorzelca.

W drugim z piątkowych meczów GKS Jastrzębie zwyciężył 3:1 z Garbarnią Kraków, która rozczarowała wynikami w tym sezonie. O wyższości zespołu z województwa śląskiego zdecydowała końcówka pierwszej połowy meczu. W 31. minucie GKS zdobył prowadzenie strzałem Daniela Stanclika, a na przerwę do szatni zszedł z trzema golami przewagi. Stanclik skompletował dublet, a gola do szatni strzelił Jewhenij Zacharczenko.

32. kolejka eWinner II ligi:

Kotwica Kołobrzeg - Motor Lublin 0:0

GKS Jastrzębie - Garbarnia Kraków 3:1 (3:0)
1:0 - Daniel Stanclik 31'
2:0 - Daniel Stanclik 41'
3:0 - Jewhenij Zacharczenko 45'
3:1 - Mark Assinor 64'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Motor Lublin awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?