Mistrz Polski blisko utraty tytułu!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Bartosz Barański / Piast Gliwice po raz pierwszy w historii zdobył Puchar Polski

W Fogo Futsal Ekstraklasie rozpoczęły się półfinały. Problemów z wygraną nie miał Rekord Bielsko-Biała. Przegrał u siebie mistrz Polski. Piast Gliwice uległ Constractowi Lubawa i jest w trudnej sytuacji.

W błyskawicznym tempie rozgrywane są play-offy w Fogo Futsal Ekstraklasie. Drużyny za sobą mają pierwsze potyczki półfinałowe.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

Najciekawiej było w Gliwicach. Piast, obrońca tytułu, sezon zasadniczy zakończył na 3. miejscu, ale cele wciąż ma ambitne. Constract mierzy w czwarty medal w czwartym sezonie gry w elicie. Lubawianie jeszcze nie zdobyli złota.

W spotkaniu wynik został ustalony dość szybko. Goście prowadzenie objęli już w 4. minucie, kiedy gola zdobył Ludgero Lopes. Piast odpowiedział dwie minuty później trafieniem Bruno Gracy. Minęły kolejne dwie minuty, kiedy zwycięską bramkę dla przyjezdnych zdobył Lopes.

Mniej emocji było w drugim spotkaniu GI Malepszy Arth Soft Leszno, dla którego gra w czwórce jest historycznym sukcesem, do przerwy przegrywał z Rekordem 0:1. Po zmianie stron główny kandydat do tytułu systematycznie odjeżdżał gospodarzom i ostatecznie zwyciężył 4:0.

Piast Gliwice - Constract Lubawa 1:2 (1:2) Graca 6' - Lopes 4', 8'

Stan rywalizacji: 0:1.

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Rekord Bielsko-Biała 0:4 (0:1) Rakić 4', Marek 28', 29', Zastawnik 39'

Kolejne potyczki półfinałowe play-off już w sobotę i ewentualnie niedzielę. Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.

Czytaj także: Zadecydowała końcówka. Czwarty półfinalista Fogo Futsal Ekstraklasy wyłoniony Czwarty sezon, czwarty medal? "Potrzebujemy już tylko pięciu zwycięstw"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty