Zadecydowała końcówka. Czwarty półfinalista Fogo Futsal Ekstraklasy wyłoniony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Czarny productions / Futsal Leszno / Na zdjęciu: zespół GI Malepszy Futsal Leszno

W niedzielę poznaliśmy czwartego półfinalistę play-off Fogo Futsal Ekstraklasy. Dopiero w ostatniej fazie spotkania GI Malepszy Arth Soft Leszno udowodnił swoją wyższość nad Red Dragons Pniewy.

Trzy spotkania były potrzebne do wyłonienia czwartego półfinalisty play-off Fogo Futsal Ekstraklasy. W środę triumfował Red Dragons, w sobotę GI Malepszy Arth Soft.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

Niedzielna potyczka świetnie rozpoczęła się dla pniewian, którzy w 1. minucie objęli prowadzenie. Gospodarze nie byli w stanie wyrównać do końca 1. połowy.

Do remisu udało im się doprowadzić pięć minut po zmianie stron. Decydująca dla losów potyczki była 33. minuta, w której leszczynianie zdobyli dwie bramki. W końcówce Czerwone Smoki szukały remisu, ale natknęły się na kontry miejscowych, którzy zamknęli mecz.

Dla Red Dragon Pniewy to już koniec sezonu. Z kolei GI Malepszy Arth Sot Leszno powalczy o pierwszy w historii medal dla klubu. Rywal łatwy nie będzie - Rekord Bielsko-Biała. Do finału awansuje zwycięzca dwóch meczów. Pierwsze już w środę, kolejne w sobotę i ewentualnie niedzielę.

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Red Dragons Pniewy 5:1 (0:1) Douglas 25', 40', Kędra 33', Romero (sam.) 33', Świtoń 40' - Romero 1'

Stan rywalizacji: 2:1.

Awans: GI Malepszy Arth Soft Leszno.

Pary półfinałowe:

Piast Gliwice - Constract Lubawa

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Rekord Bielsko-Biała.

Pierwsze potyczki półfinałowe play-off już w środę. Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty