III liga. Piąty raz Wieczystej Kraków

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków

W niemal wszystkich grupach III ligi zaczyna powoli klarować się sytuacja. Prowadzące zespoły zaczynają uzyskiwać przewagę nad resztą stawki. Jedynie Wieczysta Kraków cały czas czuje za sobą oddech Stali Stalowa Wola.

W grupie I przewagę nad resztą stawki powiększył ŁKS II. Rezerwy łódzkiej drużyny, po twardym boju, pokonały Ursus Warszawa 3:2. Goście prowadzili do 72. minuty. Wówczas ŁKS II wyrównał, a w 84. Dawid Kort zdobył gola na wagę zwycięstwa. To było drugie trafienie tego piłkarza w meczu.

Dwa punkty stracił wicelider. Pogoń Grodzisk Mazowiecki od 86. minuty przegrywała z Błonianką Błonie, ale w doliczonym czasie wyrównała.

Trzy punkty do lidera traci Świt. Drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego 2:0 ograła w Zambrowie Olimpię, a już za dwa tygodnie będzie gościła na boisku lidera.

Tabela grupy I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki
1.ŁKS II Łódź275360:32
2.Pogoń Grodzisk Mazowiecki275150:30
3.Świt Nowy Dwór Mazowiecki275051:32
4.Legionovia Legionowo274855:34

Przewagę nad resztą stawki utrzymał lider grupy II Olimpia. Zespół z Grudziądza 2:0 pokonał na wyjeździe KP Starogard Gdański. Dystansu nie traci Gedania. Gdańszczanie w najskromniejszych rozmiarach ograli w Gdyni Bałtyk.

Efektownie wygrała 3. w lidze Pogoń II. Szczecinianie 6:0 rozgromili 4. w lidze Polonię Środa Wlkp., a już w następnej kolejce podejmą lidera.

Tabela grupy II:

1.Olimpia Grudziądz276264:16
2.Gedania Gdańsk275853:35
3.Pogoń II Szczecin275654:20
4.Polonia Środa Wlkp.275364:46

To mogła być ważna kolejka w kontekście walki o awans. Lider grupy III Polonia Bytom w domowej potyczce z Lechią Zielona Góra potrzebowała godziny, aby zdobyć gola. To wystarczyło do odniesienia zwycięstwa i powiększenia przewagi na wiceliderem.

Rekord dzień wcześniej stracił punkty w meczu na własnym stadionie z MKS-em Kluczbork. Bez punktów zakończył także swój mecz Raków II. Częstochowianie 0:1 ulegli na boisku rywala Carinie Gubin.

Na 3. miejsce awansowała Ślęza. Wrocławianie dopiero w 85. minucie zdobyli gola w meczu z Polonią Nysa. Straty do lidera drużyna z Dolnego Śląska ma dość duże.   Tabela grupy III:

1.Polonia Bytom276255:22
2.Rekord Bielsko-Biała275761:29
3.Ślęza Wrocław275465:41
4.Raków II Częstochowa275244:18

Nie zatrzymuje się w grupie IV Wieczysta. Krakowianie podejmowali na własnym stadionie Chełmiankę Chełm i w każdej z połów zdobywali po jednej bramce. Dziewięć minut przed przerwą gola zdobył Manuel Torres 36. W 70. minucie wynik gry ustalił Denys Faworow, który wykorzystał rzut karny.

Wicelider Stal Stalowa Wola w niedzielę pokonał w Nowym Targu Podhale 1:0. Stalówka przez większą część 2. połowy grała w dziewiątkę, ale gola nie dała sobie strzelić.

Tabela grupy IV:

1.Wieczysta Kraków275963:25
2.Stal Stalowa Wola275846:24
3.Avia Świdnik274940:21
4.Cracovia II274459:36

Czytaj także: III liga. Problemy liderów. Wieczysta Kraków znalazła godnego rywala III liga. Dwa awanse ŁKS-u Łódź? Wieczysta Kraków i Stal Stalowa Wola uciekają

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Wieczysta Kraków awansuje do eWinner II ligi?