III liga. Dwa awanse ŁKS-u Łódź? Wieczysta Kraków i Stal Stalowa Wola uciekają

To może być niespodziewane zakończenie sezonu w III lidze. W grupie I na pozycję lidera awansował drugi zespół ŁKS-u Łódź.

Michał Piegza
radość piłkarzy ŁKS-u Łódź Materiały prasowe / Radosław Jóźwiak/Cyfrasport/ŁKS Łódź / Na zdjęciu: radość piłkarzy ŁKS-u Łódź
Kolejna zmiana na pozycji lidera w grupie I III ligi. Po wygranej 2:0 nad Lechią Tomaszów Mazowiecki na 1. miejsce awansował ŁKS II Łódź. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie w III lidze oraz w Fortuna I lidze, to łódzki klub będzie mógł się cieszyć z awansu na wyższy szczebel pierwszej drużyny oraz zespołu rezerw.

W 25. serii przegrał lider. Mławianka Mława uległa rezerwom Legii Warszawa 1:4. Z kolei Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1 zremisowała z Legionovią Legionowo.

Tabela grupy I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. ŁKS II Łódź 25 47 55:30
2. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 25 47 47:28
3. Mławianka Mława 25 46 67:47
4. Legionovia Legionowo 25 44 52:33

Nikt nie odpuszcza w grupie II. 1:0 wygrał lider, Olimpia Grudziądz, który pokonał Unię Swarzędz. W takim samym stosunku zwyciężył wicelider Gedania Gdańsk. Beniaminek okazał się lepszy od Pogoni Nowe Skalmierzyce.

Od prowadzącej dwójki gorsza nie chciała być Polonia. Drużyna ze Środy Wlkp. 4:2 ograła w Gdyni Bałtyk i wciąż do lidera traci trzy punkty. Walkowerem wygrała mecz Pogoń II Szczecin.

Tabela grupy II:

1. Olimpia Grudziądz 25 56 58:16
2. Gedania Gdańsk 25 55 52:33
3. Polonia Środa Wlkp. 25 53 63:38
4. Pogoń II Szczecin 25 52 47:19

W grupie III w wirtualnej tabeli przez moment doszło do zmiany lidera. Rekord Bielsko-Biała szczęśliwie 3:2 pokonał w prestiżowym meczu LKS Goczałkowice, zdobywając zwycięską bramkę w 88. minucie.

Polonia Bytom do spotkania ze Stalą Brzeg przystępowała znając wynik meczu Rekordu. Gospodarze długo się męczyli, w końcu zdobyli gola. Na kwadrans przed końcem do własnej bramki trafił gracz gości Bartłomiej Kulejewski.

Na dobre przebudził się Raków II. Częstochowianie 2:1 ograli w Wodzisławiu Odrę. Z kolei Ślęza Wrocław pokonała 3:2 rezerwy Miedzi Legnica.

Tabela grupy III:

1. Polonia Bytom 25 56 51:22
2. Rekord Bielsko-Biała 25 54 56:26
3. Raków II Częstochowa 25 49 43:17
4. Ślęza Wrocław 25 48 60:38

Już tylko dwie drużyny walczą o awans w grupie IV. Z rywalizacji odpadła Avia Świdnik, która przegrała 0:2 ze Stalą Stalowa Wola. Z kolei rezerwy Cracovii uległy 0:1 Wisłoce Dębica.

Oprócz wspomnianej Stalówki o awans do eWinner II ligi walczy Wieczysta Kraków. Lider utrzymał jednopunktową przewagę nad wiceliderem po wygranej 2:1 nad KS Wiązownica. Gospodarze prowadzili od 14. minuty, kiedy bramkę zdobył Patrik Misak. Goście wyrównali z rzutu karnego w 50. minucie, ale osiem minut później gola na wagę wygranej Wieczystej zdobył Karol Danielak.

Tabela grupy IV:

1. Wieczysta Kraków 25 53 58:24
2. Stal Stalowa Wola 25 52 43:23
3. Avia Świdnik 25 45 35:19
4. Cracovia II 25 43 56:30

Czytaj także: III liga. Polonia Bytom odjeżdża rywalom. Wieczysta Kraków odparła atak III liga. Wieczysta Kraków czuje oddech rywala. Dwie drużyny obrały kurs w kierunku awansu

Polonia Bytom awansuje do eWinner II ligi?