Przełamanie Interu Mediolan w Serie A. Błysnął Romelu Lukaku

Inter Mediolan odniósł wyczekiwane zwycięstwo w lidze włoskiej. Nerazzurri pokonali 3:0 Empoli FC, a Romelu Lukaku strzelił dwa gole i przy jednej bramce asystował.

radość piłkarzy Interu Mediolan PAP/EPA / Claudio Giovannini / Na zdjęciu: radość piłkarzy Interu Mediolan
Kończący się tydzień przyniósł dobrą i złą wiadomość dla Interu. Nerazzurri awansowali do półfinału Ligi Mistrzów i oddalili się od wejścia poprzez Serie A do następnej edycji Champions League. To dlatego, że w tabeli wskoczył przed nich Juventus. Bianconerim anulowano 15 punktów ujemnych za nieprawidłowości finansowe, a mający problem z punktowaniem Inter osunął się na szóste miejsce w lidze.

Po pierwszej połowie zanosiło się na kolejne niepowodzenie podopiecznych Simone Inzaghiego, ponieważ nie znaleźli oni sposobu na zdobycie gola. Niezłą szansę na pokonanie strzałem Guglielmo Vicario miał Roberto Gagliardini, ale jego uderzenie z okolicy linii pola karnego okazało się nieznacznie niecelne.

W drugiej części Inter znalazł już sposób na zapewnienie sobie przełomowego zwycięstwa. W 48. minucie Romelu Lukaku wymienił podania z Marcelo Brozoviciem na skraju pola karnego i wypracował sobie miejsce do oddania płaskiego uderzenia w narożnik bramki. Piłka przeszła przez gąszcz zawodników Empoli i wylądowała w siatce.

Romelu Lukaku rozpędził się i w 76. minucie praktycznie zamknął mecz uderzeniem na 2:0. Belg dostał podanie od Henricha Mchitarjana, podprowadził piłkę w pole karne przeciwnika i po krótkim zwodzie oddał uderzenie w narożnik bramki Empoli. Przed końcem spotkania Lukaku dorzucił jeszcze asystę przy golu na 3:0 Lautaro Martineza w 88. minucie tego pojedynku.

Sebastian Walukiewicz był poza kadrą Empoli.

Empoli FC - Inter Mediolan 0:3 (0:0)
0:1 - Romelu Lukaku 48'
0:2 - Romelu Lukaku 76'
0:3 - Lautaro Martinez 88'

Empoli: Samuele Perisan - Tyronne Ebuehi, Ardian Ismajli, Sebastiano Luperto (72' Lorenzo Tonelli), Fabiano Parisi - Nicolas Haas (65' Alberto Grassi), Razvan Marin, Filippo Bandinelli (72' Emanuel Vignato) - Tommaso Baldanzi - Francesco Caputo (80' Mattia Destro), Nicolo Cambiaghi (65' Martin Satriano)

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Stefan de Vrij, Francesco Acerbi - Raoul Bellanova (69' Denzel Dumfries), Roberto Gagliardini, Marcelo Brozović (77' Nicolo Barella), Hakan Calhanoglu (87' Kristjan Asllani), Robin Gosens (77' Federico Dimarco) - Romelu Lukaku, Joaquin Correa (69' Lautaro Martinez)

Żółte kartki: Parisi (Empoli) oraz Barella (Inter)

Sędzia: Livio Marinelli

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Inter Mediolan awansuje do finału Ligi Mistrzów?