Klimala znalazł drogę do siatki. Drugi gol w sezonie

W meczu z Hapoelem Jerozolima jedną z bramek zdobył Patryk Klimala. Napastnik przyczynił się do zwycięstwa Hapoelu Beer Szewa 2:1.

Rafał Szymański
Patryk Klimala (w środku) Getty Images / Jeff Holmes / Na zdjęciu: Patryk Klimala (w środku)
Hapoel Beer Szewa wciąż walczy o mistrzostwo Izraela z Maccabi Hajda i w sobotę przystąpił do rywalizacji z niżej notowanym przeciwnikiem. Hapoel Jerozolima zajmował czwarte miejsce w strefie mistrzowskiej.

Goście udokumentowali swoją przewagę po 18 minutach gry, kiedy na listę strzelców wpisał się Eugene Ansah. Zawodnicy Hapoelu Beer Szewa poszli za ciosem w drugiej odsłonie spotkania rozgrywanego w Jerozolimie.

W 54. minucie swoją obecność na murawie zaznaczył Patryk Klimala. Bramkarz Adebayo Adeleye nie zdołał odbić piłki po uderzeniu polskiego napastnika.

W ostatecznym rozrachunku drużyna Polaka wygrała 2:1 na stadionie Hapoelu Jerozolima. Kwadrans przed końcem meczu Sagiv Yehezkel pokonał własnego golkipera i trafienie samobójcze zostało zapisane na jego konto.

Hapoel Jerozolima - Hapoel Beer Szewa 1:2 (0:1)