Real Madryt ucieka Atletico Madryt

Dwa gole padły w sobotni wieczór na Santiago Bernabeu. Real Madryt bronić musi 2. miejsca w La Liga. W 30. kolejce Królewscy 2:0 pokonali Celtę Vigo.

Michał Piegza
radość piłkarzy Realu Madryt PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: radość piłkarzy Realu Madryt
Real Madryt, skupiony na walce w Lidze Mistrzów, w La Liga szanse na obronę tytułu ma już tylko matematyczne. Królewscy muszą uważać, na ich potknięcie czeka Atletico. Celta, po dobrej postawie w 2023 roku, już nie jest poważnie zagrożona spadkiem, ale jeszcze dla pewności kilka punktów musi zdobyć.

Gospodarze mieli w nogami spotkanie z Chelsea i nie wkładali w rywalizację z Celtą pełni sił. Drużyna Carlo Ancelottiego sprawiała wrażenie, że jest pewna tego, że w końcu złamie obronę gości.

Początkowo sposobem na zdobycie gola były próby z dystansu w wykonaniu piłkarzy Realu. Jednak były one niecelne. Celta atakowała sporadycznie, Thibaut Courtois nie musiał interweniować.

Na gola kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu czekać musieli do 42. minuty. Lewą stroną urwał Vinicius Junior, wpadł w pole karne i podał do Marco Asensio. Strzał z pola karnego przy słupku był już tylko formalnością.

Królewscy zamknęli mecz trzy minuty po zmianie stron. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kapitalnie do piłki wyszedł Eder Militao. Ivan Villarbył bez szans.

Prowadząc dwoma gola Real miał mecz pod kontrolą. Celta niewiele potrafiła zdziałać. W 61. minucie na 3:0 powinien trafić Karim Benzema. Uderzenie z pola karnego nogami odbił Villar.

Pod bramkami niewiele się działo. Dopiero w 76. minucie Militao, po kolejnej wrzutce z kornera, uderzył niecelnie. Chwilę później trafić mogli goście. Iago Aspas starał się minąć Courtois, ale uderzenie z ostrego kąta odbił Belg.

Gospodarze bez problemów dowieźli wygraną do końca i do Barcelony tracą osiem punktów. Lider swój mecz rozegra jednak w niedzielę, z 3. Atletico Madryt.

Real Madryt - Celta Vigo 2:0 (1:0)
1:0 - Marco Asensio 42'
2:0 - Eder Militao 48'

Real Madryt: Thibaut Courtois - Nacho, Antonio Ruediger, Eder Militao, Eduardo Camavinga - Federico Valverde, Aurelien Tchouameni, Dani Ceballos (81' Luca Modrić) - Marco Asensio (76' Lucas Vazquez), Karim Benzema, Vinicius Junior (81' Rodrygo Goes).

Celta Vigo: Ivan Villar - Kevin Vazquez (78' Fernando Medrano), Renato Tapia, Unai Nunez, Javi Galan (73' Williot Swedberg) - Augusto Solari (46' Franco Cervi), Fran Beltran, Gabriel Veiga (63' Goncalo Paciencia), Luca de la Torre - Haris Seferović (63' Oscar Rodriguez), Iago Aspas.

Żółte kartki: Ceballos (Real) oraz Vazquez, Galan (Celta).

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz.