AS Roma skorzystała z okazji. Jose Mourinho bliżej celu

AS Roma chce w tym sezonie powrócić do Ligi Mistrzów, a wygrana 3:0 z Udinese Calcio jest istotnym krokiem do celu. Nicola Zalewski był zmiennikiem w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.

Nicola Zalewski (z prawej) Getty Images / Antonietta Baldassarre/Insidefoto/LightRocket / Na zdjęciu: Nicola Zalewski (z prawej)
AS Roma mogła uczyć się na błędach innych pucharowiczów. W trwającej kolejce Serie A piłkarze Napoli, Milanu, Interu oraz Juventusu nie potrafili zwyciężyć. Giallorossi mogli wykorzystać sprzyjające okoliczności i przybliżyć się do awansu do Ligi Mistrzów. Ich przeciwnikiem było Udinese Calcio.

AS Roma w drugim meczu z rzędu nie wykorzystała rzutu karnego. W czwartek pudło Lorenzo Pellegriniego było kosztowne, ponieważ Giallorossi przegrali 0:1 z Feyenoordem Rotterdam w ćwierćfinale Ligi Europy. W niedzielę skończyło się nieco szczęśliwiej. Bryan Cristante strzelił w słupek, ale znalazł się jeszcze gotowy do wykonania dobitki Edoardo Bove. Od 37. minuty rzymianie byli na prowadzeniu.

Gospodarze stwarzali więcej sytuacji podbramkowych. Niezłych szans na gola nie wykorzystali Gianluca Mancini, Andrea Belotti i Lorenzo Pellegrini. Ten ostatni poprawił się w 55. minucie i strzelił na 2:0 w sytuacji sam na sam z Marco Silvestrim po podaniu Andrei Belottiego.

Udinese miało jeszcze szansę na powrót do meczu w 69. minucie. Nie wykorzystał jej Roberto Pereyra, który uderzeniem z rzutu karnego nie pokonał Ruiego Patricio. Tym razem nie znalazł się żaden piłkarz zdolny do wykonania dobitki. Pereyra wyrósł na negatywnego bohatera zespołu z regionu Frulli, ponieważ nie tylko zmarnował, ale również sprokurował jedenastkę.

Drużyna z Rzymu przypieczętowała wyższość golem Tammy'ego Abrahama na 3:0 w doliczonym czasie. Anglik był jednym z trzech zmienników na kwadrans przed końcem podstawowego czasu, a poza nim weszli na boisko Nicola Zalewski i Leonardo Spinazzola. Jordan Majchrzak został na ławce rezerwowych.

AS Roma - Udinese Calcio 3:0 (1:0)
1:0 - Edoardo Bove 37'
2:0 - Lorenzo Pellegrini 55'
3:0 - Tammy Abraham 90'

W 37. minucie Bryan Cristante (Roma) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił w słupek.
W 69. minucie Roberto Pereyra (Udinese) nie wykorzystał rzutu karnego. Rui Patricio obronił.

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini, Chris Smalling, Diego Llorente - Zeki Celik (74' Leonardo Spinazzola), Bryan Cristante, Edoardo Bove, Stephan El Shaarawy (74' Nicola Zalewski) - Georginio Wijnaldum (60' Nemanja Matić), Lorenzo Pellegrini (90' Benjamin Tahirović) - Andrea Belotti (75' Tammy Abraham)

Udinese: Marco Silvestri - Rodrigo Becao, Jaka Bijol, Nahuen Perez - Kingsley Ehizibue (71' Festy Ebosele), Lazar Samardzić (78' Simone Pafundi), Walace, Sandi Lovrić (78' Ilja Nestorovski), Destiny Udogie (86' Adam Masina) - Roberto Pereyra - Isaac Success (78' Florian Thauvin)

Żółte kartki: Mancini (Roma) oraz Pereyra, Success, Ehizibue, Thauvin (Udinese)

Sędzia: Antonio Giua

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy AS Roma awansuje w tym sezonie do Ligi Mistrzów?