Spacerek Olympique Marsylia. Niedziela gospodarzy w Ligue 1

Na zakończenie 31. kolejki Ligue 1 Olympique Marsylia wygrał na własnym boisku z Troyes 3:1. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi. Mieli o tyle ułatwione zadanie, że rywal w zasadzie nie dojechał na Velodrome.

Tomasz Galiński
piłkarze Olympique Marsylia Getty Images / Xavier Laine / Na zdjęciu: piłkarze Olympique Marsylia
Niedziela w Ligue 1 należała do gospodarzy. W siedmiu rozegranych meczach za każdym razem wygrywały zespoły grające na własnym stadionie.

Nie inaczej było w ostatnim spotkaniu tej kolejki w Marsylii. Olympique zdecydowanie pokonał będące w strefie spadkowej ES Troyes AC 3:1 i wciąż liczy się w walce o wicemistrzostwo Francji. OM strzelanie rozpoczął w 2. minucie, poprawił pod koniec pierwszej połowy, a po przerwie dopełnił dzieła zniszczenia.

Marsylia była zespołem o klasę lepszym. Gra praktycznie cały czas toczyła się na połowie Troyes, a stojący w bramce Anthony Lopes niemiłosiernie się wynudził. Nic dziwnego, że był wściekły, gdy w doliczonym czasie gry koledzy z pola dali się skontrować i honorowego gola strzelił Mama Balde.

Taki wynik oraz sobotnia przegrana RC Lens w Paryżu oznacza, że OM awansował na pozycję wicelidera tabeli.

Olympique Marsylia - ES Troyes AC 3:1 (2:0)
1:0 Vitor Oliveira 2'
2:0 Cengiz Under 40'
3:0 Vitor Oliveira 64'
3:1 Mama Balde 90+1'