Pracowita niedziela w Ligue 1. Dobry wynik dla klubu Polaków

Olympique Marsylia nie popisał się w wyjazdowym meczu z Lorient i zremisował 0:0. Toczy on rywalizację z RC Lens o awans z Ligue 1 do Ligi Mistrzów. Po potknięciu traci dwa punkty w tabeli do zespołu Frankowskiego, Poręby oraz Buksy.

Azzedine Ounahi, Alexis Sanchez Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Azzedine Ounahi, Alexis Sanchez
Olympique zaatakował z Alexisem Sanchezem, Matteo Guendouzim i Cengizem Underem w jedenastce. Turek miał szansę na zdobycie gola w pierwszej połowie. Strzał Undera został zatrzymany przez Vito Mannone. Problem podopiecznych Igora Tudora polegał na tym, że było to jedyne ich uderzenie celne przez ponad godzinę.

Będący w środku tabeli piłkarze Lorient oddawali więcej strzałów, ale generalnie mecz nie był wypełniony sytuacjami podbramkowymi. Na boisku działo się niewiele ciekawego, a mocniej rozczarowywał kandydat do awansu do Ligi Mistrzów.

Kibiców w Marsylii mógł dziwić brak zmian w jedenastce Igora Tudora. Dopiero w 74. minucie była pierwsza roszada personalna, ale w Lorient. Chorwat próbował poprawić grę zespołu za pomocą wskazówek przekazanych na karteczce papieru. Olympique próbował przyspieszyć w końcówce, ale nie przeprowadził skutecznego ataku i zremisował 0:0.

W niedzielę rozegrano siedem meczów w Ligue 1. AS Monaco zmarnowało przewagę 2:0 w starciu z Nantes, a na domiar złego w końcówce piłkarze z księstwa otarli się o porażkę. Gracze ze Stade de la Beaujoire wpakowali piłkę raz jeszcze do bramki. Tym razem trafienie Mostafy Mohameda zostało anulowane z powodu spalonego i pojedynek zakończył się remisem 2:2. Kompromitujący błąd przy jednym z goli popełnił bramkarz Alban Lafont.

Mateusz Wieteska rozegrał pełne spotkanie, a jego drużyna Clermont Foot 63 nie straciła bramki w wygranym 2:0 meczu z Troyes. Ładnego gola w tym pojedynku strzelił Johan Gastien, który przymierzył technicznym uderzeniem zza linii pola karnego.

Po trzy gole w swoich meczach strzelili Olympique Lyon i Auxerre. Drużyna z Lyonu podniosła się po porażce w półfinale Pucharu Francji i w drugiej połowie odwróciła wynik 0:1 na 3:1. Pościg rozpoczął się efektownym strzałem zza pola karnego Corentina Tolisso. Z kolei Auxerre już w pierwszej połowie zapewniło sobie zwycięstwo 3:0 z Angers i przybliżyło się do utrzymania w Ligue 1.