Trudne przetarcie dla KKS-u przed półfinałem Fortuna Pucharu Polski

W starciu czołowych drugoligowców padł remis 2:2. Na prowadzeniu był zarówno KKS 1925 Kalisz, jak i Stomil Olsztyn, ale obu zespołom nie udało się utrzymać przewagi.

piłkarze KKS 1925 Kalisz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
W obu połowach kandydaci do awansu do Fortuna I ligi zadali sobie po jednym mocnym ciosie. Jako pierwszy do bramki przeciwnika strzelił Nestor Gordillo, który wykorzystał wywalczony przez siebie rzut karny. Także Stomil zdobył gola z jedenastki, która została podyktowana za przewinienie Macieja Krakowiaka na Karolu Żwirze. Jej egzekutorem był Piotr Kurbiel w 20. minucie.

Po przerwie dla odmiany na prowadzeniu znalazł się zespół z Warmii. W 74. minucie zrobiło się 2:1 dla Stomilu po trafieniu samobójczym Mateusza Gawlika. Doświadczonemu defensorowi nie udało się dobrze wybić piłki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. KKS potrzebował na odpowiedź jeszcze mniej czasu niż goście w pierwszej połowie i w 79. minucie doprowadził do remisu 2:2. Mateusz Wysokiński huknął z kilkunastu metrów pod poprzeczkę po podaniu Nestora Gordillo.

KKS jest wiceliderem i przynajmniej utrzymał dwa punkty przewagi w tabeli nad piątym Stomilem. Przed zespołem z Kalisza półfinał Fortuna Pucharu Polski. We wtorek drugoligowiec zmierzy się w nim z Legią Warszawa.

KKS 1925 Kalisz - Stomil Olsztyn 2:2 (1:1)
1:0 - Nestor Gordillo (k.) 10'
1:1 - Piotr Kurbiel (k.) 20'
1:2 - Mateusz Gawlik (sam.) 73'
2:2 - Mateusz Wysokiński 79'

KKS: Maciej Krakowiak - Jakub Głaz (64' Bartłomiej Putno), Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia (77' Bartosz Gęsior), Kasjan Lipkowski (72' Daniel Kamiński), Nikodem Zawistowski (78' Jakub Wilczyński), Michał Borecki, Mateusz Wysokiński, Nestor Gordillo, Piotr Giel

Stomil: Jakub Mądrzyk - Filip Szabaciuk, Igor Kośmicki, Hubert Sadowski, Bartosz Waleńcik, Michał Karlikowski (56' Dawid Kalisz), Hubert Krawczun, Marcin Stromecki (46' Maciej Spychała), Shun Shibata, Karol Żwir (89' Kacper Kondracki), Piotr Kurbiel (67' Werick Caetano)

Żółte kartki: Krakowiak, Gawlik, Gordillo (KKS) oraz Shibata, Szabaciuk (Stomil)

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?