Remisy kandydatów do awansu w Fortuna I lidze. Ciekawa sytuacja w Tychach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Arka Gdynia zdobyli po punkcie w ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną. Piłkarz Sandecji Nowy Sącz najpierw wbił sobie gola samobójczego, a następnie zapewnił drużynie zwycięstwo.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował 2:2 ze Stalą Rzeszów. Niewiele brakowało, a z krótkiego wyjazdu wróciłby bez jakiegokolwiek punktu. Podopieczni Radoslava Latala ratowali wynik w końcówce podstawowego czasu. Marcel Błachewicz złapał kontakt z gospodarzami w 80. minucie, a następnie wyrównał Muris Mesanović w 88. minucie.

Arka Gdynia zremisowała 1:1 z Odrą Opole. Tak samo jak Bruk-Bet goniła przeciwnika, ale zadbała o odrobienie strat wcześniej niż niecieczanie. Hubert Adamczyk ustalił wynik strzałem z rzutu karnego w 52. minucie. Później ani gospodarzom, ani gościom nie udało się rozstrzygnąć pojedynku.

Sandecja Nowy Sącz odniosła pierwsze zwycięstwo po powrocie do klubu trenera Tomasza Kafarskiego. Walcząca o utrzymanie drużyna pokonała 3:2 GKS Tychy. Bohaterem tego spotkania był Tomasz Boczek, który najpierw w 19. minucie wbił gola samobójczego po wrzutce z rzutu wolnego, a następnie w 84. minucie zapewnił Sandecji komplet punktów uderzeniem do właściwej bramki.

Do nieatrakcyjnego meczu doszło w Głogowie. Chrobry zremisował w nim 0:0 z Zagłębiem Sosnowiec. W pierwszej połowie były trzy uderzenia celne, a po przerwie ani jednego. Lepsza szansa na rozstrzygnięcie meczu otworzyła się teoretycznie przez Chrobrym po czerwonej kartce dla Ołeksija Bykowa w 58. minucie, ale także w rywalizacji dziesięciu na jedenastu miał problem z tworzeniem sytuacji podbramkowych. Posypały się kartki zamiast goli.

24. kolejka Fortuna I ligi:

Stal Rzeszów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (0:0) 1:0 - Dawid Olejarka 71' 2:0 - Bartłomiej Poczobut (k.) 77' 2:1 - Marcel Błachewicz 80' 2:2 - Muris Mesanović 88'

Odra Opole - Arka Gdynia 1:1 (1:0) 1:0 - Mateusz Kamiński 31' 1:1 - Hubert Adamczyk (k.) 52'

GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:3 (1:1) 1:0 - Tomasz Boczek (sam.) 18' 1:1 - Damian Chmiel 38' 1:2 - Jakub Wróbel 56' 2:2 - Mateusz Czyżycki 65' 2:3 - Tomasz Boczek 84'

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Bruk-Bet Termalica Nieciecza awansuje w tym sezonie do PKO Ekstraklasy?