RC Lens nie dał plamy. Kadrowicz na boisku

Przemysław Frankowski zagrał przez 78 minut w efektownie wygranym 3:0 meczu RC Lens z Angers SCO. Klub reprezentanta Polski nieustannie naciska na Olympique Marsylia w walce o awans do Ligi Mistrzów.

Przemysław Frankowski Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
RC Lens miał obowiązek zwyciężyć z ponoszącym porażkę za porażką Angers SCO. Przyjezdni są w kryzysie sportowym i wizerunkowym, od początku sezonu zdołali zapunktować w tylko sześciu z 29 kolejek.

W składzie zespołu z Lens znalazł się Przemysław Frankowski, którego Fernando Santos powołał na zgrupowanie reprezentacji Polski. Drużyna Frankowskiego strzeliła dwa gole w krótkim fragmencie pierwszej połowy.

Seko Fofana dostał świetne podanie zza pola karnego od Salisa Abdula Sameda i poradził sobie w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Następnie Lois Openda potwierdził wysoką formę strzelecką golem na 2:0 po wymianie podań z Adrienem Thomassonem.

Po przerwie był jeszcze jeden gol Loisa Opendy, który ruszył sprintem do piłki po podaniu Jonathana Gradita. Pozostało mu poradzić sobie w sytuacji sam na sam z bramkarzem. RC Lens przeważał na boisku i dobrą okazję do podwyższenia zaliczki 3:0 miał jeszcze Kevin Danso. W 78. minucie Przemysław Frankowski opuścił boisko, a Łukasz Poręba pozostał przez całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Także w sobotę piłkarze Lille OSC zwyciężyli 2:0 z Toulouse FC. Na gola trzeba było poczekać do ostatnich minut podstawowego czasu. Alexsandro przyczaił się za plecami wszystkich obrońców i główkował do bramki po dośrodkowaniu Edona Zegrovy z rzutu rożnego. Już w doliczonym czasie Mohamed Bayo potwierdził wyższość Lille drugim golem.