Awans klubów Polaków w Lidze Konferencji Europy. Odpadł znajomy Lecha Poznań

West Ham United postrzelał w dwumeczu z AEK-iem Larnaka. Poza zespołem Łukasza Fabiańskiego, do ćwierćfinału wszedł klub Marcina Bułki. W Lidze Konferencji Europy nie ma już Villarrealu, który w grupie wyprzedził Lecha Poznań.

Mecz Villarreal CF - RSC Anderlecht Getty Images / Aitor Alcalde Colomer / Mecz Villarreal CF - RSC Anderlecht
West Ham przystąpił do rewanżu z AEK-iem Larnaka po wygranej 2:0 na Cyprze. Jeden z kandydatów do zdobycia trofeum w Lidze Konferencji Europy miał za zadanie kontrolować wydarzenia w Londynie. W kadrze gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego.

West Ham dorzucił gola do zaliczki dzięki strzałowi Gianluci Scamacci w 21. minucie i nie była to dla niego jedyna dobra informacja w pierwszej połowie. AEK stracił zawodnika z powodu czerwonej kartki dla Gusa Ledesa. Ekipa z Premier League miała już wszystkie mocne karty w swoich dłoniach i zwyciężyła 4:0.

W ćwierćfinale zagra również OGC Nice, którego bramkarzem jest Marcin Bułka. W czwartek Polak był na ławce rezerwowych, a miejsce między słupkami zajął Kasper Schmeichel. Francuska drużyna przystąpiła do rewanżu z Sheriffem Tyraspol po wyjazdowej wygranej 1:0 z Kiszyniowie, a u siebie zwyciężyła jeszcze wyżej - 3:1.

Lazio nie popisało się już w meczu z AZ na Stadio Olimpico i do Holandii wybrało się po porażce 1:2. Rzymianie podjęli pościg i doprowadzili do równowagi w dwumeczu strzałem Felipe Andersona. Ich problem polegał na tym, że po zaledwie sześciu kolejnych minutach ponownie byli o krok za przeciwnikiem po uderzeniu Jespera Karlssona. AZ zdominowało rzymian i potwierdziło wyższość wygraną 2:1. Lazio zostało pierwszym klubem z Serie A, który odpadł z europejskich pucharów.

Villarreal CF był lepszy w grupie Ligi Konferencji Europy niż Lech Poznań, ale odpadł z rozgrywek wcześniej niż mistrz Polski. Zespół z La Ligi nie popisał się w roli gospodarza i przegrał 0:1 z Anderlechtem.