Co dalej z Liverpoolem? Juergen Klopp odniósł się do sytuacji swojego zespołu

Po niezwykle wysokim zwycięstwie 7:0 nad Manchesterem United, znów wrócił "stary Liverpool". Zaskakująca porażka 0:1 z Bournemouth i słaby występ w LM ponownie przywlekły pytania o dalsze wyniki "The Reds" w tym sezonie.

Kamil Sobala
Mohamed Salah PAP/EPA / Na zdjęciu: Mohamed Salah
Nie tak z pewnością kibice Liverpoolu wyobrażali sobie ten sezon. Ich ulubieńcy w słabym stylu odpadli z Ligi Mistrzów (porażka 2:6 w dwumeczu z Realem), a przecież nie jest jeszcze pewne to, czy w ogóle zagrają w następnej edycji tych rozgrywek. "The Reds" zajmują bowiem dopiero szóste miejsce w tabeli Premier League.

Do nieprzyjemnej sytuacji odniósł się szkoleniowiec ekipy z Anfield, Juergen Klopp, który postawił sprawę jasno. - Naszym zadaniem jest wycisnąć absolutnie wszystko z tego sezonu, jak to możliwe - stwierdził podczas konferencji prasowej.

55-latek zaznaczył także jak ważny będzie moment powrotu jego piłkarzy ze zgrupowań reprezentacji. - Kiedy wrócimy z przerwy reprezentacyjnej, czeka nas prawdziwy, piłkarski tydzień z meczami przeciwko City, Chelsea, Arsenalowi. To one prawdopodobnie określą, co uda nam się osiągnąć - powiedział.

- Musimy więc mieć nadzieję, że chłopcy wrócą wystarczająco zdrowi, w odpowiedniej formie i spróbujemy - dodał.

Strata Liverpoolu do najbliższej lokaty gwarantującej grę w europejskich pucharach jest niewielka, bowiem wynosi tylko dwa punkty. Jednak znajdujące się na niej Newcastle ma o jeden mniej rozegrany mecz w stosunku do "The Reds".

Wspomniana piąta pozycja premiuje grą w Lidze Europy. W przypadku Champions League, mowa tutaj już o różnicy wynoszącej aż sześć "oczek" do czwartego Tottenhamu (przy czym "Koguty" mają jedno spotkanie więcej na koncie).

Podopieczni Kloppa swój pierwszy mecz po przerwie rozegrają 1 kwietnia na wyjeździe. Ich rywalem będą wspomniani mistrzowie Anglii. Początek pojedynku o godzinie 13:30.

Mateusz Klich jasno o reprezentacji Polski. "Jestem za stary na takie dramaty"