Nieprawdopodobny. Zobacz show Haalanda

Minuta i 18 sekund - dokładnie tyle minęło między pierwszą i drugą bramką Erlinga Haalanda w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Manchester City - RB Lipsk. Ostatecznie Norweg zatrzymał się na... pięciu trafieniach. Zobacz wszystkie!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Erling Haaland zdobywa gola w meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City i RB Lipsk Twitter / twitter.com/polsatsport / Erling Haaland zdobywa gola w meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City i RB Lipsk
Trzy tygodnie temu RB Lipsk postawił się Manchesterowi City i zremisował na własnym boisku 1:1. W rewanżu już przed przerwą piłkarze Pepa Guardioli prowadzili 3:0, a wszystkie bramki zdobył Erling Haaland.

Co ciekawe, Norweg na dwa pierwsze gole potrzebował nieco ponad minuty. Najpierw wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką jednego z rywali, a po chwili miał już na koncie dublet, dobijając głową potężny strzał w poprzeczkę Kevina De Bruyne.

To nie był koniec popisów Haalanda w pierwszej połowie. W ostatniej akcji przed przerwą były napastnik Borussii Dortmund wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i z bliskiej odległości po raz trzeci wpakował piłkę do siatki.

Mało? Po zmianie stron Haaland zdobył jeszcze dwie bramki - obie po skutecznych dobitkach. W tym sezonie Ligi Mistrzów Haaland zgromadził już 10 goli na koncie. Poprzednie strzelił w trzech pierwszych kolejkach fazy grupowej.

Spotkanie Manchesteru z RB Lipsk zakończyło się wynikiem 7:0. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ.

Dwie pierwsze bramki Haalanda: Bramka na 3:0: