Niespodziewana wpadka AS Romy. Zalewski jednym z najlepszych w drużynie

AS Roma zanotowała wstydliwą porażkę 3:4 z Sassuolo. W barwach "Giallorossich" zagrał Nicola Zalewski, który golem zaznaczył swoją obecność na boisku. Dziennikarze nie byli zgodni co do oceny jego występu.

Rafał Szymański
Nicola Zalewski (po prawej) PAP/EPA / Na zdjęciu: Nicola Zalewski (po prawej)
W 26. kolejce Serie A ekipa ze Stadio Olimpico złapała zadyszkę. Od 13. minuty AS Roma musiała gonić wynik i w ostatecznym rozrachunku przegrała 3:4 z Sassuolo. Autorem pierwszej bramki dla gospodarzy był Nicola Zalewski, który popisał się efektownym strzałem. Co więcej, oficjalny debiut zaliczył Jordan Majchrzak.

Reprezentant Polski doczekał się premierowego gola w seniorskim futbolu i zebrał pozytywne recenzje we włoskich mediach. Pomimo porażki, 21-latek przyzwoicie zaprezentował się przed meczami kadry narodowej.

Serwis forzaroma.info ocenił go na "6" w skali od "1" do "10". Jak podkreślono, Polak nie ustrzegł się błędów: "Może nie spodziewał się, że tak będzie wyglądał jego pierwszy gol w Serie A. Tęcza Polaka usuwała z nieba sporo czarnych chmur, ale burza i tak nadeszła. Próbował też zaskoczyć Consigliego strzałem z dystansu. On też tańczył już wcześniej. Z jego błędu w siódmej minucie mógł wyniknąć groźny kontratak". Tak samo oceniony został tylko Leonardo Spinazzola.

Z kole zdaniem dziennikarzy "Sky Sport", Zalewski był najjaśniejszą postacią w swoim zespole spośród podstawowych zawodników. Polak uzyskał notę "6,5".

Dziennikarze "Eurosportu" ocenili Zalewskiego na "6", choć poświęcili mu kilka gorzkich słów. "Tylko gol ratuje całkowicie negatywną grę, zwłaszcza w fazie krycia. Lauriente często omijał go jak kręgle" - napisano.

Sousa stanął w obronie Piątka. "Kto nie przechodzi takich okresów, gra w najlepszych klubach"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Zalewski będzie pierwszym wyborem Fernando Santosa?