Tak przechodzi się do historii. Zobacz rekordowe trafienie Kyliana Mbappe [WIDEO]

Choć ma dopiero 24 lata, w sobotę został najlepszym strzelcem w historii Paris Saint-Germain. Kylian Mbappe ustalając wynik meczu z Nantes na 4:2, strzelił swoją 201. bramkę dla klubu ze stolicy. Zobacz, jak tego dokonał.

Mateusz Kozanecki
bramka Kyliana Mbappe Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: bramka Kyliana Mbappe
Paris Saint-Germain miało nadspodziewanie trudną przeprawę w meczu z FC Nantes. W 17. minucie paryżanie prowadzili już 2:0, ale na przerwę schodzili przy remisie 2:2.

Po zmianie stron mistrzowie Francji wrócili na właściwe tory i wyszli ponownie na prowadzenie. W doliczonym czasie gry bramkę na 4:2 strzelił Kylian Mbappe.

24-letni Francuz otrzymał podanie od Timothee Pembele, zmylił obrońców rywali i skierował piłkę do siatki.

W ten sposób strzelił swoją 201. bramkę dla Paris Saint-Germain. Jednocześnie został najskuteczniejszym zawodnikiem w historii klubu. Wcześniej liderem tej klasyfikacji był Edinson Cavani - Urugwajczyk zdobył 200 bramek.

Biorąc pod uwagę wyłącznie rozgrywki Ligue 1, Mbappe traci obecnie do Cavaniego jednego gola.

Odnotujmy, że Mbappe daleko do innego rekordu, jakim jest liczba występów w PSG. Liderem pod tym względem jest Jean-Marc Pilorget, który rozegrał 435 meczów w barwach klubu. Mbappe nie ma nawet w czołowej dziesiątce.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain zostanie mistrzem Francji?