Półfinalista Pucharu Polski nie zatrzymał się w II lidze

Nie brakowało goli w niedzielnych meczach eWinner II ligi. Na trzech stadionach padło ich 13. KKS 1925 Kalisz oraz Motor Lublin poradzili sobie w spotkaniach o punkty po rozegranych w tym tygodniu ćwierćfinałach Fortuna Pucharu Polski.

Nikodem Zawistowski z KKS 1925 Kalisz PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Nikodem Zawistowski z KKS 1925 Kalisz
KKS miał za sobą efektowne zwycięstwo 3:0 ze Śląskiem Wrocław. Tym razem podopieczni Bartosza Tarachulskiego wybrali się do województwa dolnośląskiego, a ich przeciwnikiem był Górnik Polkowice. KKS szukał pierwszego zwycięstwa ligowego w rundzie wiosennej.

Konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:1 dla kandydata do awansu. KKS czuł niepewność przez około godzinę. Co prawda od 28. minuty był na prowadzeniu dzięki strzałowi skutecznego ostatnio Kasjana Lipkowskiego, ale kolejne gole padły dopiero w drugiej połowie. Górnika było stać tylko na jedno trafienie doświadczonego Arkadiusza Piecha.

Z Pucharem Polski pożegnał się w tym tygodniu Motor Lublin, dla którego zbyt trudny okazał się mecz z Rakowem Częstochowa. Podopieczni Goncalo Feio po raz trzeci w tym roku zagrali jako gospodarze, a do Lublina wybrał się GKS Jastrzębie. Drużyna Grzegorza Kurdziela nie ma bezpiecznej przewagi nad strefą spadkową.

Motor nie pozwolił jastrzębianom na poprawienie sytuacji. Drużyna z Lublina dobrze wystartowała w obu połowach. Na pierwszego gola Mariusza Rybickiego goście jeszcze odpowiedzieli trafieniem Daniela Stanclika, ale na bramkę na 2:1 Sebastiana Rudola nie było już riposty. Lublinianie walczą ambitnie o baraże o awans, a GKS jeszcze nie zapunktował po zimowym okresie przygotowań.

Piłkarze Zagłębia II Lubin i Znicza Pruszków strzelili po trzy gole na inaugurację rundy wiosennej, ale kończyli mecze w kompletnie innym samopoczuciu. Miedziowi zostali pokonani 3:4 przez Śląsk II Wrocław, a drużyna z Mazowsza sprawiła niespodziankę i pokonała 3:1 lidera Kotwicę Kołobrzeg.

Najważniejszym piłkarzem w pierwszej połowie był Jakub Wójcicki. Przed sezonem przeniósł się on do Znicza z Zagłębia i postanowił przypomnieć o sobie Miedziowym. Dzięki dwóm uderzeniom doświadczonego piłkarza było 2:0 dla zespołu z Mazowsza. Dubletem w tym pojedynku popisał się również najskuteczniejszy drugoligowiec, Maciej Firlej, a jedno trafienie dla Znicza dorzucił Paweł Moskwik. Miedziowi uratowali honor dopiero golem na 1:5 Rafała Adamskiego z rzutu karnego.

21. kolejka eWinner II ligi:

Górnik Polkowice - KKS 1925 Kalisz 1:3 (0:1)

2:1 - Sebastian Rudol 47'

Zagłębie II Lubin - Znicz Pruszków 1:5 (0:2)
0:1 - Jakub Wójcicki 25'
0:2 - Jakub Wójcicki 38'
0:3 - Maciej Firlej 72'
0:4 - Maciej Firlej 78'
0:5 - Paweł Moskwik 80'
1:5 - Rafał Adamski (k.) 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?