Wielka kontrowersja w meczu Legii. Reprezentant Polski stracił dwa zęby!

Rafał Augustyniak będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o meczu ligowym z Górnikiem Zabrze. Zawodnik Legii Warszawa mocno ucierpiał po starciu z przeciwnikiem.

Rafał Szymański
Rafał Augustyniak Newspix / FOT. PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Rafał Augustyniak
Spotkania Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze zawsze wzbudzają wielkie emocje i nie inaczej było tym razem. Goście prowadzili przy Roosevelta po pierwszej połowie dzięki trafieniu Tomasa Pekharta.

W 61. minucie tej rywalizacji na murawie pojawił się Anthony van den Hurk, który wszedł za Szymona Włodarczyka. Napastnik Górnika Zabrze kilkadziesiąt sekund później mógł zostać wyrzucony z boiska.

Anthony van den Hurk brutalnie zaatakował łokciem Rafała Augustyniaka. Defensywny pomocnik warszawskiej Legii padł na murawę jak rażony piorunem i jak się okazało, stracił dwa przednie zęby.

Sędzia główny podjął niezwykle kontrowersyjną decyzję. Bartosz Frankowski wycenił przewinienie van den Hurka na żółtą kartkę. Z kolei jednokrotny reprezentant Polski pokazał charakter i pomimo braków w uzębieniu, dotrwał na boisku do końcowego gwizdka.

Potem dwie żółte kartki w ciągu minuty obejrzał Josue. Legia kończyła mecz w osłabieniu, ale zdołała wygrać 1:0 na terenie Górnika.

Po raz pierwszy od półtora roku Frankowski prowadził mecz z udziałem Legii. Swego czasu prezes Dariusz Mioduski w ostrych skrytykował tego arbitra właśnie po jednym z meczów z Górnikiem, tym razem też nie obyło się bez kontrowersji.

- Wydaje mi się, że pan sędzia sam nie wiedział, co powiedzieć w tej sytuacji. Jeżeli ktoś uderza przeciwnika, wybija mu dwa zęby, to jest czerwona kartka. Jakoś dziwnie to zinterpretował, ale może odpocznie od naszych spotkań, bo wiemy jak wyglądały nasze spotkania z jego udziałem - skomentował Artur Jędrzejczyk w programie "Liga+".