Powróciła eWinner II liga. Udane przetarcie Motoru Lublin

Pozytywna inauguracja rundy wiosennej w II lidze dla Motoru Lublin i Pogoni Siedlce. Uczestnicy Fortuna Pucharu Polski strzelili po trzy gole oraz zwyciężyli.

piłkarze Motoru Lublin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Motoru Lublin
W następnym tygodniu Motor zagra z Rakowem Częstochowa w Fortuna Pucharze Polski. Wyzwanie będzie duże, dlatego zespół Goncalo Feio musi być dobrze dysponowany po okresie przygotowań. Jedynym przetarciem o stawkę, przed spotkaniem z liderem PKO Ekstraklasy, był mecz z Górnikiem Polkowice.

Motor zapewnił sobie zwycięstwo 3:1 w ostatnim kwadransie. Konfrontacja rozpoczęła się dobrze dla Górnika, który objął prowadzenie. Lublinianie odpowiedzieli na pierwszego gola po zaledwie czterech minutach, a później długo utrzymywał się wynik 1:1. Na rozstrzygające przyspieszenie było stać lublinian, którzy zdobyli komplet punktów dzięki uderzeniom Jakuba Lisa i Bartosza Zbiciaka.

W pierwszym meczu rundy zmierzyli się Pogoń Siedlce z Garbarnią Kraków. Gospodarze mają za sobą pierwszy okres przygotowań z trenerem Markiem Saganowskim. Szykowali się nie tylko do rundy wiosennej w lidze, ale również do zaplanowanego na wtorek ćwierćfinału Pucharu Polski przeciwko Górnikowi Łęczna. W Pogoni nie doszło zimą do dużych zmian kadrowych.

Drużyna z Mazowsza zdobyła prowadzenie 2:0 w pierwszej połowie. Na otwarcie wyniku trzeba było poczekać do 18. minuty, w której skuteczny okazał się Przemysław Misiak. Pogoń poszła za uderzeniem i w 41. minucie podwyższyła prowadzenie strzałem Damiana Nowaka. Dostał on podanie od Cezarego Demianiuka, a jego kopnięcie okazało się nie do poskromienia dla Xaviera Dziekońskiego.

Garbarnia nie była skuteczna. W pierwszej połowie najlepszych szans na poprawienie wyniku nie wykorzystali Wojciech Słomka oraz Adam Żak. Uderzenie pierwszego obronił Maciej Kikolski, a dobitka okazała się niecelna. Po przerwie była z kolei stuprocentowa sytuacja podbramkowa Damiana Nowaka po dograniu Cezarego Bujalskiego. Na zamknięcie spotkania nie pozwolił Xavier Dziekoński.

Pogoń dorzuciła gola na 3:0 w 73. minucie. Akcja gospodarzy została przeprowadzona na obrzeżach pola karnego aż piłka trafiła na skraj szesnastki do Przemysława Misiaka. Ten miał dużo czasu na wykonanie dośrodkowania, które zostało wykorzystane uderzeniem z bliska przez Damiana Nowaka. Tym samym napastnik siedlczan skompletował dublet.

20. kolejka eWinner II ligi:

Motor Lublin - Górnik Polkowice 3:1 (1:1)
0:1 - Rafał Karmelita 12'
1:1 - Kacper Wełniak 16'
2:1 - Jakub Lis 79'
3:1 - Bartosz Zbiciak 82'

Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 3:0 (2:0)
1:0 - Przemysław Misiak 18'
2:0 - Damian Nowak 41'
3:0 - Damian Nowak 72'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy minimum jeden klub z eWinner II ligi zagra w półfinale Fortuna Pucharu Polski?