Liga Konferencji. Bez kompromisów. Fiorentina już niemal pewna

W meczach Ligi Konferencji Europy krok od kolejnej rundy jest Fiorentina. Swoje spotkania wygrały drużyny Karabachu i Trabzonsporu.

Michał Piegza
radość piłkarzy ACF Fiorentiny PAP/EPA / HUGO DELGADO / Na zdjęciu: radość piłkarzy ACF Fiorentiny
Piłkarze Fiorentiny już po pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy mogą być pewni do awansu do kolejnej rundy. W wyjazdowej potyczce z Bragą włoski zespół wynik otworzył chwilę przed przerwą. Później otworzył się worek z bramkami.

Gościom grę ułatwił fakt, że od 55. minuty miejscowi musieli sobie radzić w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał Tormena. Fiorentina w 2. połowie zdobyła jeszcze trzy gole i wygrywając 4:0 jest jedną nogą w 1/8 finału.

Bardziej zacięta była walka w potyczce Karabachu Agdam z KAA Gent. Gospodarze prowadzić mogli od 52. minuty. Wówczas rzut karny zmarnował Ramil Sheydayev. Kibice zgromadzeni na stadionie w Baku doczekali się trafienia gospodarzy w 78. minucie.

Zwyciężył Trabzonspor. Turecki zespół w najskromniejszych rozmiarach pokonał FC Basel. Rewanż w Szwajcarii zapowiada się niezwykle interesująco.

SC Braga - ACF Fiorentina 0:4 (0:1)
0:1 - Jović 45+1'
0:1 - Jović 61'
0:3 - Cabral 79'
0:4 - Cabral 90'

Karabach Agdam - KAA Gent 1:0 (0:0)
1:0 - Leandro Andrade 78'

Trabzonspor - FC Basel 1:0 (0:0)