Niedziela na remis w Fortuna I lidze. Nieskuteczność Podbeskidzia

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Krzysztof Drzazga i Michał Janota

Żadnemu klubowi nie udało się zwyciężyć w niedzielnych meczach na zapleczu PKO Ekstraklasy. Podbeskidzie Bielsko-Biała podzieliło się punktami w bezbramkowym starciu z Odrą Opole. Bruk-Bet zremisował 1:1 z GKS-em Katowice.

Podbeskidzie starało się narzucić warunki gry przeciwnikom. Drużyna Dariusza Żurawia co prawda grała nierówno w rundzie jesiennej, ale zimowała wyżej w tabeli niż Odra. Na zakończenie pierwszego kwadransa Górale oddali uderzenie, ale zostało ono zablokowane i musieli oni zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego. Podobnych sytuacji nie brakowało w całej pierwszej połowie.

Odra zaczęła odgryzać się po przetrwaniu początkowych ataków Podbeskidzia. Goście byli coraz groźniejsi i również potrafili wywalczyć dla siebie stałe fragmenty gry na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Z kolei Podbeskidziu cały czas czegoś brakowało w atakach - w 36. minucie Krzysztof Drzazga oddał strzał do bramki, ale trafienie napastnika zostało anulowane z powodu spalonego.

Podbeskidzie osiągnęło przewagę w takich statystykach jak posiadanie piłki i strzały celne. Górale sprawdzili Artura Halucha siedmioma uderzeniami, a Odra odpowiedziała tylko jednym. Podopieczni Dariusza Żurawia byli jednak nieskuteczni i konfrontacja pod Klimczokiem zakończyła się remisem 0:0.

We wcześniejszym meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował 1:1 z GKS-em Katowice. Gole padły w kwadransach otwierających połowy spotkania. Podopieczni Rafała Góraka prowadzili dzięki uderzeniu Mateusza Marca, a Pomarańczowi odpowiedzieli trafieniem Adama Radwańskiego.

19. kolejka Fortuna I ligi:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 0:0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Katowice 1:1 (0:1) 0:1 - Mateusz Marzec 14' 1:1 - Adam Radwański 58'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała zagra w barażach o awans do PKO Ekstraklasy?