Manchester United nie odpuszcza walki o mistrzostwo Anglii

W spotkaniu 23. kolejki Premier League Manchester United pokonał na wyjeździe Leeds United 2:0 i na ten moment jest wiceliderem rozgrywek. Czerwone Diabły do pierwszego Arsenalu FC tracą aktualnie 5 punktów, ale mają rozegrane 2 mecze więcej.

Tomasz Rosiński
piłkarze Manchesteru United Getty Images / Matthew Peters/Manchester United / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
W środę (8 lutego 2023 r.) obydwie ekipy mierzyły się ze sobą w zaległym meczu 8. kolejki angielskiej ekstraklasy i wówczas na Old Trafford w Manchesterze padł remis 2:2. Tym razem faworyzowany Manchester liczył na zwycięstwo i awans na pozycję wicelidera rozgrywek (przynajmniej do meczu Manchester City - Aston Villa).

Natomiast walczący o utrzymanie zespół Leeds potrzebuje punktów niczym tlenu i chciał ponownie postawić wyżej notowanemu rywalowi trudne warunki gry. Dlatego też od początku rywalizacji Pawie walczyły z całych sił i stawiały mocny opór Czerwonym Diabłom.

Gospodarze skupiali się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki i w pierwszej połowie konfrontacji nie pozwalali na zbyt wiele Man Utd, który zresztą nie zachwycał w ofensywie.

Dopiero po zmianie stron przyjezdni trochę poprawili się w ataku, czego efektem była akcja z 63. minuty, która zakończyła się uderzeniem Diogo Dalota z dystansu w poprzeczkę.

Manchester United dopiął swego w 80. minucie, kiedy to dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Luke Shaw, zaś celnie główkował Marcus Rashford.

Po chwili było już 2:0 dla podopiecznych Erika ten Haga, gdyż po podaniu od Wouta Weghorsta pojedynek sam na sam z Illanem Meslierem wygrał 18-letni Alejandro Garnacho.

W samej końcówce goście byli o krok od strzelenia trzeciego gola, ale trafienia Rashforda oraz Weghorsta nie zostały uznane, ponieważ wcześniej obydwaj zawodnicy byli na pozycjach spalonych.

Premier League, 23. kolejka:

Leeds United - Manchester United 0:2 (0:0) 0:1 - Marcus Rashford 80' 0:2 - Alejandro Garnacho 85'