Kanonady w Ligue 1. Mateusz Wieteska ma powód do zadowolenia

Olympique Marsylia zwyciężył 2:0 w meczu Ligue 1 z FC Nantes. Z czystego konta cieszył się Mateusz Wieteska i jego kompani z Clermont. W Reims padło sześć goli, a w Tuluzie pięć.

Benjamin Andre (z lewej) i Alidu Seidu Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Benjamin Andre (z lewej) i Alidu Seidu
21. kolejka Ligue 1 zostanie rozegrana w całości w środowy wieczór. W jednym z najciekawszych meczów zmierzyli się piłkarze FC Nantes i Olympique Marsylia. Co prawda goście są zdecydowanie wyżej w tabeli, ale i gospodarze mieli się czym pochwalić przed pierwszym gwizdkiem. Nantes było niepokonane w sześciu kolejkach od 6 listopada. Olympique napracował się na prowadzenie 1:0, a o zdobyciu przewagi przez zespół z Marsylii zdecydowało samobójcze trafienie Joao Victora w 57. minucie. Faworyt potwierdził wyższość strzałem na 2:0 w doliczonym czasie.

Mateusz Wieteska nie oddaje miejsca w podstawowym składzie Clermont, a przeciwnikiem jego zespołu był sąsiad w tabeli Lille. Formacja, z reprezentantem Polski w szeregach, spisywała się dobrze i nie pozwalała gospodarzom na częste stwarzanie sytuacji podbramkowych. Stanęło na remisie 0:0.

Sześć goli padło dla odmiany w meczu Stade Reims z Lorient. Na dodatek konfrontacja miała nietypowy przebieg. Goście prowadzili w niej 2:0, po czym gospodarze ze Stade Auguste-Delaune odpowiedzieli czterema golami i odwrócili wynik na 4:2. Najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku był zdecydowanie Folarin Balogun, który popisał się hat-trickiem.

W Tuluzie zmierzyły się zespoły z dolnej połowy tabeli. Gospodarze mieli przed pierwszym gwizdkiem o pięć punktów więcej niż Troyes, a niepokonani byli od czterech kolejek. Troyes w poprzedniej serii gier sprawiło niespodziankę i zremisowało z wiceliderem Lens. Co prawda goście zdobyli prowadzenie, ale tylko rozdrażnili tym Toulouse. Wyżej notowana w tabeli drużyna już w pierwszej połowie odwróciła wynik na 2:1, a ostatecznie odniosła zwycięstwo 4:1.

21. kolejka Ligue 1:

FC Nantes - Olympique Marsylia 0:2 (0:0)

4:1 - Ado Onaiwu 88'

Angers SCO - AC Ajaccio 1:2 (1:0) 1:0 - Abdallah Sima 13' 1:1 - Moussa Soumano 65' 1:2 - Mounaim El Idrissy 90'