Przebudzenie w Serie A. Na wygraną czekali od 3 października

Przełomowa wygrana Udinese Calcio, które po pokonaniu 1:0 Sampdorii pozostaje kandydatem do awansu do europejskich pucharów. Z kolei klub z Genui jest bardzo blisko spadku na półmetku sezonu w Serie A.

radość piłkarzy Udinese Calcio PAP/EPA / Na zdjęciu: radość piłkarzy Udinese Calcio
Ani piłkarze Sampdorii, ani Udinese nie mieli się czym pochwalić po przerwie mundialowej. Przedostatnia w tabeli drużyna Dejana Stankovicia odniosła jedno zwycięstwo, ale to za mało, żeby jej pościg za klubami z bezpiecznej strefy tabeli nabrał rozpędu. Na dodatek Sampdoria odpadła z Pucharu Włoch. Z kolei Udinese zdobyło tylko punkt w trzech kolejkach ligowych, a wygrać z kimkolwiek nie potrafiło od 3 października.

Poziom meczu w Genui bardziej potwierdził niż zaprzeczył problemom obu zespołów. W pierwszej połowie zamiast goli posypały się żółte kartki. Sampdoria od kilku meczów ma problem z oddawaniem celnych strzałów i w niedzielę nie nadeszła poprawa. Jedno uderzenie w bramkę Marco Silvestrego to zdecydowanie za mało. W końcówce na boisku wbiegł Fabio Quagliarella, ale także były król strzelców ligi włoskiej nie został bohaterem.

Ostatecznie gola na 1:0 wymęczyli piłkarze Udinese i odnieśli przełomowe zwycięstwo. Goście byli aktywniejsi i mimo niższego posiadania piłki, tworzyli więcej sytuacji podbramkowych. Tę przewagę potwierdził strzałem do bramki w 88. minucie Kingsley Ehizibue.

W późniejszym meczu Serie A zmierzyły się Monza z Sassuolo. Gospodarze, w składzie bliskim podstawowemu, przegrali w czwartek z Juventusem w Pucharze Włoch. To utrudniło przygotowania do starcia z Neroverdimi, którzy mieli wolny środek tygodnia. Już w 13. minucie Gianmarco Ferrari zdobył prowadzenie 1:0 dla bardziej doświadczonego ekstraklasowicza. Monza wyrównała strzałem Gianluci Caprarego w 60. minucie po aż trzech zmianach przeprowadzonych w przerwie.

19. kolejka Serie A:

UC Sampdoria - Udinese Calcio 0:1 (0:0)
0:1 - Kingsley Ehizibue 88'

AC Monza - US Sassuolo 1:1 (0:1) 0:1 - Gianmarco Ferrari 13' 1:1 - Gianluca Caprari 60'