Przekonująca wygrana zespołu Płachety. Polak pauzował

Norwich City Przemysława Płachety wywiązało się z roli faworyta. "Kanarki" bez większego problemu wygrały 4:2 na terenie Coventry City.

Rafał Szymański
Przemysław Płacheta Getty Images / Tony Marshall / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Strzelanie w Coventry rozpoczął Michael Rose, który po stałym fragmencie gry wpakował piłkę do własnej bramki. Później na listę strzelców wpisali już piłkarze Norwich City - Onel Hernandez oraz Josh Sargent.

Nadzieję drużynie gospodarzy efektownym uderzeniem przywrócił Jamie Allen. Coventry City złapało kontrakt w 26. minucie po tym, jak Kasey Palmer przytomnie zachował się w polu karnym i znalazł drogę do siatki.

Zwycięstwo "Kanarków" w drugiej połowie przypieczętował jednak Kieran Dowell. Ofensywny pomocnik ograł rywali, a następnie strzelił obok interweniującego Bena Wilsona.

Mecz 28. kolejki The Championship zakończył się zwycięstwem Norwich 4:2. Podopieczni Davida Wagnera zajmują piątą pozycję w tabeli, zaś Coventry City plasuje się obecnie na 15. miejscu.

W kadrze przyjezdnych zabrakło Przemysława Płachety. Norwich niedawno skróciło wypożyczenie reprezentanta Polski, lecz ten nadal zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Coventry City - Norwich City 2:4 (2:3)
0:1 - Michael Rose (s.) 6'
0:2 - Onel Hernandez 10'
0:3 - Josh Sargent 18'
1:3 - Jamie Allen 20'
2:3 - Kasey Palmer 26'
2:4 - Kieran Dowell 66'