Lewandowski walczy o pierwsze trofeum. Gdzie oglądać Real Madryt - FC Barcelona?

Superpuchar Hiszpanii trafi do Realu Madryt lub FC Barcelony. Hiszpańscy giganci nie zawiedli w półfinałach, a dodatkowo Robert Lewandowski już ma na koncie jednego gola. Wielki hit zobaczysz na żywo w Pilot WP.

Robert Czykiel
Robert Lewandowski (po prawej stronie) PAP/EPA / Quique Garcia / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (po prawej stronie).
W tym roku walka o Superpuchar Hiszpanii toczy się w Arabii Saudyjskiej. Za nami już półfinały, w których mogło dojść do wielkich niespodzianek. Ostatecznie to Real Madryt i FC Barcelona zagrają w wielkim finale, a El Clasico będziesz mógł zobaczyć na żywo w Pilot WP.

Klasyk w finale Superpucharu Hiszpanii

"Królewscy" mieli spore problemy w rywalizacji z Valencią. Wszystko dobrze się zaczęło, bo w 39. minucie Karim Benzema dał prowadzenie mistrzowi Hiszpanii po strzale z rzutu karnego. Rywale jednak nie dali za wygraną. Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Samuel Lino.

Kibice nie zobaczyli więcej bramek i to nie zmieniło się także w dogrywce. Finalistę wyłonił konkurs rzutów karnych, a w nim gracze Realu byli bezbłędni. Dwa pudła zawodników Valencii (Eraya Comerta i Jose Gayi) sprawiły, że "Nietoperze" odpadły z rywalizacji.

Dzień później do gry weszła FC Barcelona, która mierzyła się z Realem Betis. W 40. minucie Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola w tym roku. Gol Polaka jednak nie dał awansu, bo w 77. minucie Nabil Fekir trafił na 1:1. W dogrywce mieliśmy podobny scenariusz. Barca wyszła na prowadzenie po golu Ansu Fatiego, a potem wyrównał Loren Moron. Tutaj także finalistę musiały wyłonić karne.

"Duma Katalonii" spisała się perfekcyjnie. Robert Lewandowski jako pierwszy gracz Barcy wykorzystał jedenastkę, a jego koledzy także się nie mylili. Gracze z Sewilli z kolei dwukrotnie spudłowali, co oznaczało dla nich koniec marzeń o trofeum.

Teraz czeka nas El Clasico, a takie mecze zawsze elektryzują cały świat i to niezależnie, w jakich rozgrywkach mają miejsce. Superpuchar Hiszpanii z pewnością będą oglądać miliony kibiców na całym globie.

Dla Lewandowskiego będzie to szansa na pierwsze trofeum w Barcelonie. Problem w tym, że jego jedyne El Clasico nie przywołuje miłych wspomnień. W październiku w ramach La Liga Real pewnie wygrał na własnym stadionie 3:1. "Lewy" wówczas gola nie strzelił, ale asystował przy bramce Ferrana Torresa.

Real Madryt - FC Barcelona w Pilot WP

Nadchodzące starcie gigantów będzie mieć wiele podtekstów. To będzie pojedynek Lewandowskiego i Benzemy, czyli jednych z najlepszych napastników na świecie. Dodatkowo Real i Barcelona w tej chwili toczą także zażartą walkę o mistrzostwo Hiszpanii. Obecnie w La Liga górą jest "Duma Katalonii", która ma trzy punkty przewagi nad "Królewskimi".

Co ciekawe, Barcelona najczęściej wygrywała Superpuchar. W swoim dorobku ma aż trzynaście takich trofeów, ale Real pod tym względem może się zrównać, o ile w tym roku pokona odwiecznego rywala.

Gdzie oglądać mecz Real Madryt - FC Barcelona? El Clasico zobaczysz w Pilot WP na kanale Eleven Sports 1. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 15 stycznia o godzinie 20:00.